Novikontas Jūras koledža - Kuģa mehāniķis - 1. līm. prof. studijas

Kuģa mehāniķis
Uzņemšana:Uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-02-27
Programmas veids1.līmeņa profesionālā studiju programma
Profesionālā kvalifikācijaSardzes mehāniķis uz kuģiem ar galveno spēka iekārtu 750 Kw un lielākiem (4. PKL)
Izglītības dokuments Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2021.
Programmas kods41525
 
Ilgums3 gadi
Studiju veidsNepilna laika
Izglītības ieguves formaNeklātiene
Kredītpunkti116
Mācību valodaangļu (EN)
Mācību/studiju maksa5880 EUR (par visas studiju programmas apguvi). Iespējams maksāt 3 daļās: par 1. studiju gadu - 1960 EUR (2020./21.)
 
Programmas aprakstsStudiju programmas „Kuģa mehānika” mērķis ir sagatavot darba tirgum konkurētspējīgus kuģu mehāniķus izpildes līmenī saskaņā ar 4. kvalifikācijas līmeņa profesijas standartu.

Programma ir piemērota cilvēkiem ar jau esošo profesionālo darba pieredzi jūrā, kuri ir pazīstami ar darba jūrā specifiku, kuģa konfigurāciju, iekārtu, mehānismu un citu aprīkojumu izvietošanu.

Studiju programma tiek īstenota saskaņā ar studiju plānu, nodrošinot programmas mērķu sasniegšanu. Studiju process ir veidots ņemot vērā jūrnieka darba specifiku, kas nozīmē, ka students atrodas darbā uz kuģa, kas, savukārt, ļauj viņam izpildīt praktiskos darbus kuģa apstākļos, tādējādi viņam ir iespēja pielietot saņemtās zināšanas praksē. Studiju programmas lielākā daļa notiek studenta darba vietā jūrā, uz kuģa, izmantojot reālo aprīkojumu un dokumentāciju, reālos kuģa ekspluatācijas apstākļos. Klātienē notiek tikai dažas ieskaites un eksāmeni priekšmetos, praktiskie uzdevumi uz simulatoriem un vairāki vispārizglītojošie priekšmeti.

Programmā ir iekļauti obligātie Starptautiskās konvencijas STCW kursi kuģa virsnieka (sardzes mehāniķa bez ierobežojumiem) darba diploma saņemšanai pēc programmas beigšanas.
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā vai vidējā profesionālā izglītība, ar iegūtu darba stāžu jūrā. Darba stāža kritēriji:
• Jūrskolu absolventi, kuri ir ieguvuši trešā līmeņa vidējo profesionālo izglītību tiek uzņemti studijām ar darba stāžu jūrā vai bez tā;
• Visi pārējie tiek uzņemti studijām ar darba stāžu jūrā vismaz divpadsmit mēneši un ir iegūta motorista profesionālā kvalifikācija.
Nepieciešams “Marlin” angļu valodas testa sertifikāts ar ne mazāk par 60% zināšanu līmeni, atbilstošie kompetences sertifikāti un jūrnieku grāmatiņa.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lasīt šeit

Personas var pieteikties nepilna laika studijām visu gadu. Studijas tiek organizētas pēc individuāla plāna.
Koledža
Duntes iela 17A, Rīga, LV-1005
Tel:67399999
E-pasts:edu@novikontas.lv  www.novikontas.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lasīt šeit

Personas var pieteikties nepilna laika studijām visu gadu. Studijas tiek organizētas pēc individuāla plāna.