Latvijas Universitāte - Skolotājs - Prof. bak. studijas

Skolotājs
Uzņemšana:Uzņemšana 2018./19. gadā
Ieraksts atjaunots:2018-10-15
Programmas veidsProfesionālā bakalaura studiju programma
GrādsProfesionālais bakalaurs izglītībā
Profesionālā kvalifikācijaVācu valodas skolotājs (5. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālā bakalaura diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 11.06.2019.
Programmas kods42141
 
Ilgums4 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai maksas: 1900 EUR gadā (2018./19.)
GrantsLasīt šeit: https://www.lu.lv/gribustudet/stipendijas-un-krediti/stipendijas/
 
Programmas aprakstsProfesionālā bakalaura studiju programmas "Skolotājs" virziens vācu valodas skolotājs.

Studiju laikā studējošie apgūst dažādus pedagoģijas un psiholoģijas kursus :vispārīgo psiholoģiju, pedagoģisko psiholoģiju, sociālo psiholoģiju u.c. Īpaša uzmanība tiek pievērsta kvalitatīvai vācu valodas apguvei un svešvalodu mācību metodikas teorētiskai un praktiskai apguvei, vācu valodas stundu modelēšanai.

Studentiem ir iespēja praktizēties vācu valodas mācīšanā, veicot pedagoģisko praksi skolā 26 KP apjomā.

Programmā iekļauti arī kursi: vāciski runājošo valstu literatūra skolotājiem, vāciski runājošo valstu ģeogrāfija, kultūrvēsture un izglītība, informācijas tehnoloģijas svešvalodu mācībās, tulkošanas pamati.

Neatņemama studiju programmas sastāvdaļa ir studentu organizētā, ar Eiropas atzinības zīmi apbalvotā, ikgadējā studentu pētnieciskā darba konference, kurā savus pētījumus prezentējuši studenti, maģistranti un doktoranti no Austrijas, Igaunijas, Īrijas, Lielbritānijas, Krievijas, Lietuvas, Serbijas, Ungārijas, Vācijas u.c. valstīm.

Studiju programma veidota tā, lai studenti labi apgūtu vācu valodu, starpkultūru komunikācijas prasmes, attīstītu tulkošanas prasmes, prasmi strādāt komandā, sadarboties un vadīt grupas darbu. Pēc studijām absolventi var strādāt skolās un citās mācību iestādēs par vācu valodas skolotājiem, vadīt starptautiskus projektus un strādāt kā tulki/tulkotāji, kā arī kļūt par izglītības darba vadītājiem.

Starptautisko ERASMUS, LINGUA un CAMPUS EUROPAE programmu ietvaros studentiem ir iespēja studēt bez maksas vienu vai divus semestrus visās ES dalībvalstīs, tai skaitā Dānijas, Vācijas, Austrijas, Somijas, Zviedrijas, Portugāles, Igaunijas un Lietuvas augstskolās, kā arī veikt pedagoģisko praksi kā svešvalodu skolotāja asistentam daudzās ES valstīs, kā arī iesaistīties dažādos starptautiskos projektos.

Studentiem ir iespēja klausīties lekcijas pie viesprofesoriem no Austrijas, Vācijas, Lielbritānijas, Īrijas u.c. valstīm, kuri viesojas LU PPFM noslēgto sadarbības līgumu ietvaros.

Iegūstamā otrā kvalifikācija: angļu valodas skolotājs, mājturības un tehnoloģiju, mājsaimniecības skolotājs, informātikas un programmēšanas skolotājs, kulturoloģijas skolotājs, sociālo zinību skolotājs, sākumizglītības skolotājs, pirmsskolas skolotājs (kvalifikāciju piedāvājums ir atkarīgs no grupu komplektācijas).


Darba iespējas

Absolventiem iespējams strādāt vispārizglītojošās skolās, mākslas skolās, skolu pārvaldēs, mācību centros, kā arī valsts un privātajās struktūrās. Iegūtais diploms dod iespēju turpināt izglītību maģistrantūrā LU, kā arī citās augstskolās.
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība, CE - Latviešu valoda, svešvaloda (vācu, angļu, franču - var aizstāt ar starptautiska testa rezultātu – informāciju skat. LU mājas lapā); vidējās izglītības dokumentā jābūt sekmīgam (ne zemākam par 4) vērtējumam vācu valodā.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumus studiju programmās 2019./2020. gadā lejupielādēt šeit
Augstskola
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Tel:67034444
E-pasts:lu@lu.lv  www.lu.lv