Latvijas Mākslas akadēmija - Tēlniecība - Mag. studijas

Tēlniecība
Uzņemšana:Uzņemšana 2019./20. gadā
Ieraksts atjaunots:2019-03-05
Programmas veidsMaģistra studiju programma
GrādsHumanitāro zinātņu maģistrs mākslās
Izglītības dokuments Maģistra diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2022.
Programmas kods45211
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti80
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
 
Programmas aprakstsAkadēmiskā maģistra augstākās izglītības programmas "Māksla" Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas apakšnozare "Tēlniecība".

Apraksts

Tēlniecība ir ne vien mākslas veids un profesija, bet arī īpašs domāšanas veids, kas izpaužas caur plastisko formu un tās tēlainību. Tā palīdz izprast pasauli, ieraudzīt tās likumsakarības un lietas citā gaismā un formās. Tā var būt smagnēja un netverami viegla, traģiska un dzīvespriecīga, sarkastiska un naiva. Tā var būt ārkārtīgi pieprasīta un mīlēta un nevienam, izņemot pašu tēlnieku, nevajadzīga. Tēlniecība ir DZĪVE. Ņemot vērā tēlniecības kā 30000 gadu pastāvoša kultūrvēsturiska fenomena daudzveidību, uzsveram apgūstamo profesionālo iemaņu plašu spektru – no klasiskās tēlniecības tradīcijas līdz mūsdienu globālās laikmetīgās mākslas izpausmēm. Studijas mūsu apakšnozarē piedāvā iespēju apgūt tēlniecības mākslas valodu profesionālā līmenī darbībai laikmetīgās tēlniecības, dizaina, restaurācijas, vizuālās reklāmas un izklaides industrijas jomā. Pēdējo desmitgažu tehniskais progress un informācijas revolūcija radīja jaunas iespējas un izaicinājumus, mēs veicinām studentos spēju orientēties mūsdienu tehniku un tehnoloģiju piedāvājumā. Tēlniecība – tā ir prasme ieraudzīt apkārtējā pasaulē mākslas impulsu un spēja to materializēt, balstoties uz tehnoloģiskām zināšanām un profesionālām iemaņām.
Programmas mājaslapawww.lma.lv/studijas/studiju-nozares/telnieciba
Iepriekšējā izglītība, prasībasHumanitāro zinātņu bakalaura grāds mākslās, otrā līmeņa augstākā izgītība mākslās vai tai pielīdzināma izglītība. Iestājpārbaudījums – maģistra darba tēmas pieteikumu konkurss. Papildu nosacījumi - personām, kurām izglītības dokumentā nav vērtējuma mākslas vēsturē un Latvijas mākslas vēsturē, ir jāpiedalās pārrunas, kurās, apzinot reflektanta zināšanas, tiek noteikts (pēc attiecīgās apakšnozares vadības rekomendācijām), kādi mākslas vēstures kursu moduļi reflektantam ir papildus jāapgūst 1. studiju gadā, to saskaņojot ar programmas vadītāju/direktoru.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2019./2020. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Kalpaka bulvāris 13, Rīga, LV-1867
Tel:67332202  Fax:67228963
E-pasts:info@lma.lv; lma@latnet.lv  www.lma.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2019./2020. gadā: lasīt šeit