Alberta koledža - Informācijas tehnoloģijas - Programmēšana - 1. līm. prof. studijas

Informācijas tehnoloģijas - Programmēšana
Uzņemšana:Uzņemšana 2018./19. gadā
Ieraksts atjaunots:2018-07-24
Programmas veids1.līmeņa profesionālā studiju programma
Profesionālā kvalifikācijaProgrammētājs (4. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 18.06.2019.
Programmas kods41481
 
Ilgums2 gadi (pilna laika), 2,5 gadi (nepilna laika)
Studiju veidsPilna laika/Nepilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas; Neklātiene nedēļas nogales tālmācība vai e-studijas
Kredītpunkti80
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksa1260 EUR gadā (105 EUR mēnesī) - pilna laika studijas; 1140 EUR gadā (95 EUR mēnesī) - nepilna laika un e-studijas (2018./19.)
 
Programmas aprakstsPiešķiramā kvalifikācija: Programmētājs

Speciālists, kas ir labi atalgots jebkurā uzņēmumā, ir programmētājs. Programmētāja uzdevums ir veidot datoram saprotamus priekšrakstus uzdevuma veikšanai. Labai datorprogrammai ir jāparedz visas situācijas, kas darba procesā var rasties, jānorāda darbības katrā konkrētajā situācijā, jāprot reaģēt uz visām izmaiņām datorā. Programmētājs izstrādā, testē un uztur labu un drošu programmu, lai to varētu lietot jebkurš nespeciālists programmēšanā jeb t.s. ikdienas lietotājs. Lai arī tas nav tik vienkārši, bet tomēr interesanti un prestiži. Programmas īstenošana notiek ar starptautiskās kompānijas D-Link atbalstu.

Bezmaksas piekļuve Microsoft programmatūrai

Alberta koledžas studentiem ir unikāla iespēja izmantot Microsoft programmatūras piedāvājumus bez maksas. Nāc, studē un izmanto izdevību! Bezmaksas piekļuve Microsoft programmatūrai Alberta koledžas ISIC studentu ID kartes īpašniekiem.

Kur varēs strādāt?

Izvēloties specializāciju "Programmēšana", Tu varēsi strādāt gan speciālās firmās, kas nodarbojas ar programmu izstrādi uzdevumu risināšanai visdažādākajās sfērās, piemēram, bankās, izglītībā, policijā u.c., gan individuāli rakstīt programmas tikai noteiktas problēmas uzdevumu risināšanai. 
Kvalificēti programmētāji un datortīklu administratori, neskatoties uz ekonomisko situāciju pasaulē, vienmēr ir pieprasīti darba tirgū gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

Kas ir vajadzīgs, lai uzsāktu studijas?

Vēlme mācīties un pašattīstīties, atrast jaunus draugus un kontaktus, iesaistīties aktīvā studentu dzīvē ar konferencēm, lietišķām spēlēm, diskusijām, mācību ekskursijām un neformālām tikšanās reizēm ārpus studijām
Sekmīgi apgūta vidējā izglītība. Nepieciešamo dokumentu sarakstu skatieties sadaļā Uzņemšanas noteikumi
Labas matemātikas pamatzināšanas un interese par datoriem

Kas ir ietverts studiju programmā?

Studiju programma sastāv no teorētisko un praktisko zināšanu apgūšanas. Lekcijas un semināri sniedz studentam teorētisko ietvaru, savukārt praktiskās nodarbības pie datoriem, laboratorijas darbi un divas prakses dod iespēju lietot iegūtās zināšanas konkrētā darba vietā. Studiju beigās studentam ir jāizstrādā kvalifikācijas darbs, kurš var tikt izmantots praksē.

Apmeklētākās mācību ekskursijas un meistarklases:

Lai studentiem sniegtu priekšstatu izvēlētās specialitātes profesionāļu darbā, studiju ietvaros tiek organizētas mācību ekskursijas uz dažādiem nozares uzņēmumiem. Populārākie no tiem ir – Latvijas Universitātes Skaitļošanas tehnikas un informātikas muzejs, Ventspils digitālais centrs, Ventspils biznesa inkubators, Ventspils Augsto tehnoloģiju parks un Ventspils augstskola.
Programmas mājaslapawww.alberta-koledza.lv/contents.php?parent=368
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība; CE latviešu valodā, svešvalodā, matemātikā.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2019./2020. gadā: lasīt šeit
Koledža
Skolas iela 22, Rīga, LV-1010
Tel:67288824
E-pasts:info@alberta-koledza.lv  www.alberta-koledza.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2019./2020. gadā: lasīt šeit