Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija - Militārā vadība un drošība - Prof. mag. studijas

Militārā vadība un drošība
Uzņemšana:Uzņemšana 2019./20. gadā
Ieraksts atjaunots:2019-03-05
Programmas veidsProfesionālā maģistra studiju programma
GrādsProfesionālais maģistrs militārajā vadībā un drošībā
Izglītības dokuments Profesionālā maģistra diploms ;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.punktu studiju virziena akreditācija pagarināta līdz 31.12.2023.
Programmas kods47863
 
Ilgums1,5 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti60
Mācību valodaangļu (EN)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
GrantsStudējošais mācību laikā saņem atlīdzību – karavīra mēnešalgu un karavīram paredzētās sociālās garantijas – normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un apmērā.
 
Programmas aprakstsStudiju programmas mērķis:

Izglītot Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (turpmāk – NBS) un ārvalstu bruņoto spēku vecākos virsniekus augstākā līmeņa militārās vadības un nacionālās drošības jautājumos, sniedzot izpratni par starptautiskajām militārajām (operatīvajām un stratēģiskajām) operācijām, neregulārajiem konfliktiem un tehnoloģiju nozīmi mūsdienu konfliktu risināšanā.

Paaugstināt virsnieku profesionālo kompetenci, lai viņi spētu pildīt dienesta pienākumus operacionālā un taktiskā līmeņa štābos gan nacionālajās militārajās komandstruktūrās, gan starptautiskajās militārajās vai drošības struktūrās.

Studiju programmas uzdevumi:

Sniegt studentiem mūsdienu prasībām atbilstošas zināšanas un izkopt prasmes aizsardzības un drošības jomā, kas ietver stratēģisko domāšanu militāro operāciju plānošanā un to realizēšanā.

Sekmēt vecāko virsnieku personības attīstību un profesionālo izaugsmi militārās vadības un drošības jautājumos.

Iemācīt zinātniski pētnieciskā darba metodoloģiju, lai vecākie virsnieki spētu veikt stratēģiska līmeņa problēmu analīzi un to pasniegt zinātniska raksta formā.

Pilnveidot angļu valodas zināšanas, lai spētu kvalitatīvi strādāt starptautiskajā militārajā vidē.

Profesionālais maģistra grāds dod tiesības turpināt izglītību dažādās doktora studiju programmās, izpildot attiecīgās doktora studiju programmas uzņemšanas prasības.
Programmas mājaslapawww.naa.mil.lv/lv/studijasstudijas/studiju-programmas/magistra-studiju-programmas
Iepriekšējā izglītība, prasībasStudiju programmā var iestāties Latvijas Republikas NBS, NATO, Eiropas Savienības un Partnerattiecības mieram (Partnership for Peace – PfP) valstu virsnieki, kuri ir BALTDEFCOL JCGSC klausītāji (Joint Command and General Staff Course – Apvienotais vadības un augstākā štāba virsnieku kurss) vai ir absolvēts BALTDEFCOL JCGSC vai BALTDEFCOL SSOC (Senior Staff Officer Course – Vecākā štāba virsnieka kurss), vai ir pielīdzināta ārvalstīs iegūtā vecākā virsnieka militārā izglītība (attiecas tikai uz Latvijas NBS vecākajiem virsniekiem); ir absolvēts BALTDEFCOL JCGSC vai BALTDEFCOL SSOC un pilda dienesta pienākumus BALTDEFCOL (attiecas tikai uz ārvalstu bruņoto spēku vecākajiem virsniekiem).
Iepriekšējā izglītība – 1) vismaz otrā līmeņa augstākā izglītība; 2) Latvijas augstākajai izglītībai pielīdzināta ārvalstīs iegūta vismaz otrā līmeņa augstākā izglītība. Jāiesniedz maģistra darba tēmas pieteikums latviešu vai angļu valodā.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2019./2020. gadā: lejupielādēt šeit
Augstskola
Ezermalas iela 8, Rīga, LV-1014
Tel:67076883 (rektors); 67076872  Fax:67076888
E-pasts:naa@mil.lv  www.naa.mil.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2019./2020. gadā: lejupielādēt šeit