Latvijas Mākslas akadēmija - Keramika - Bak. studijas

Keramika
Uzņemšana:Uzņemšana 2019./20. gadā
Ieraksts atjaunots:2019-03-05
Programmas veidsBakalaura studiju programma
GrādsHumanitāro zinātņu bakalaurs mākslās
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2022.
Programmas kods43211
 
Ilgums4 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
 
Programmas aprakstsAkadēmiskā bakalaura augstākās izglītības programmas "Māksla" Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas apakšnozare "Keramika".

Apraksts

Keramikas studiju mērķis ir nodrošināt studējošajiem vispusīgu izpratni par materiāliem, kādi mūsdienās tiek izmantoti keramikas apakšnozarē, kā arī attīstīt jaunrades un pētnieciskā darba prasmes.

Keramikas specializācijas obligātās izvēles studiju kursu saturā dominē kompozīcijas un materiālu apstrādes disciplīnas, kuru laikā tiek padziļināti apgūtas kā tradicionālās, tā arī eksperimentālās tehnoloģijas. Keramikas katedras rīcībā ir mūsdienīgs tehniskais aprīkojums, ar kuru iespējams realizēt programmā paredzētos materiālu studiju projektus.

Keramikas specializācijas apmācības programmā ietilpst: kompozīcija dažādos keramikas materiālos, tās praktiskais realizējums, keramikas tehnoloģijas apgūšana un pielietošana radošajā darbā.
Studiju laikā ir iespēja apgūt dažādas keramikas virpošanas un formveides tehnikas.

Procesā tiek izmantoti visi keramikas materiāli - akmens masa, porcelāns, šamots, māls u.c., bet iemaņas darbam ar metālu, stiklu un koku studējošie var iegūt sadarbībā ar citām Akadēmijas katedrām.
Keramikas katedra kopā ar Latvijas Mākslinieku savienību un profesionāliem keramiķiem organizē regulārus mākslas simpozijus Rojā, Zvārtavā un citur, kuros kopā ar mācībspēkiem aktīvi piedalās arī studenti.
Studijas Keramikas apakšnozarē noslēdz meistardarbnīcu studijas, kur koleģiālā sadarbībā ar pieredzējušiem mācībspēkiem, tehnologiem un atzītiem māksliniekiem tiek izkopts katra studenta individuālais rokraksts un jaunrades stils.
Programmas mājaslapawww.lma.lv/studijas/studiju-nozares/keramika
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība, CE - latviešu valoda un svešvaloda. Svešvalodas CE (angļu, vācu, franču) vērtējums var tikt aizstāts ar starptautiskā testa (ST) vērtējumu. Īpašās piemērotības un sagatavotības pārbaudījumi zīmēšanā, gleznošanā un/ vai veidošanā un kompozīcijā un/ vai portfolio.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2019./2020. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Kalpaka bulvāris 13, Rīga, LV-1867
Tel:67332202  Fax:67228963
E-pasts:info@lma.lv; lma@latnet.lv  www.lma.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2019./2020. gadā: lasīt šeit