Latvijas Mākslas akadēmija - Stikla māksla - Mag. studijas

Stikla māksla
Uzņemšana:Uzņemšana 2019./20. gadā
Ieraksts atjaunots:2019-03-05
Programmas veidsMaģistra studiju programma
GrādsHumanitāro zinātņu maģistrs mākslās
Izglītības dokuments Maģistra diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2022.
Programmas kods45211
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti80
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
 
Programmas aprakstsAkadēmiskā maģistra augstākās izglītības programmas "Māksla" Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas apakšnozare "Stikla māksla".

Apraksts

Stikla māksla aptver plašu izteiksmes veidu loku, un ir viena no disciplīnām, kas var integrēties dažādos mākslas veidos. Stikla mākslas apakšnozares studiju mērķis ir sagatavot māksliniekus un dizainerus, kuri spēj patstāvīgi strādāt pie jaunu un funkcionālu priekšmetu, vides un arhitektūras projektu izstrādes.
Studijas šajā nozarē rada izpratni par materiālu un tā apstrādes dažādību, koncentrējoties uz jaunrades un pētnieciskā darba prasmju attīstību.
Bakalaura programmas obligāto izvēles studiju kursu saturā ietilpst:

1. Tematisku plaknes uzdevumu risinājumi stikla glezniecībā, sietspiedes, mozaīkas, vitrāžas un citās tehnikās vai to kombinējumos.
2. Funkcionālu stikla dizaina objektu, tematisku skulptūru vai arhitektūras elementu projektu un prototipu izgatavošana. Vienlaicīgi ar plastiskās kompozīcijas uzdevumu risināšanu studenti apgūst stikla darbu izgatavošanas veidus (kausēšana formā, stikla pūšana un veidošana, sakausēšana, pate de verre tehnika, stikla liešana formā) un iemaņas stikla apstrādes tehnikās (gravēšana, slīpēšana, pulēšana un matējuma vai ledojuma izstrāde).
3.Papildus iespējams apgūt datorapmācību un interjera projektēšanas pamatus, darbojoties MATRIX – CERAMICS, THE GAZE GAME, 3D STUDIO MAX un citās programmatūrās.
4.Programmas svarīga sastāvdaļa ir akadēmiskā zīmēšana, glezniecība un skulptūra.

Maģistrantūras programma Stikla mākslas meistardarbnīcā studējošiem piedāvā iespēju individuāli padziļināt zināšanas, pilnveidot radošās un amata prasmes sev interesējošā virzienā. Stikla materialitātes izpēte no zinātniskā un ekoloģiskā aspekta, tās sasaiste ar metaforu paplašina iztēles robežas, sniedzot iespēju īstenot mūsdienīgus, aktuālus mākslas projektus. Koleģiālā sadarbībā ar pieredzējušiem māksliniekiem un mācībspēkiem tiek atbalstīts un pilnveidots katra studenta individuālais radošais rokraksts.

Papildus pieejamas apmaiņas studijas Erasmus programmā, tiek īstenoti sadarbības projekti ar tuvāko kaimiņvalstu Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Čehijas mākslas augstskolu stikla mākslas un dizaina specializācijas studentiem un pasniedzējiem. Svarīga ir sadarbība ar vietējām un ārzemju stikla ražotnēm.
Vasaras studiju posmā būtiska loma ir dabas studijām plenērā (zīmēšana, gleznošana), kā arī stikla mākslas izstāžu menedžmentā un vitrāžu restaurācijā.
Stikla mākslas apakšnozares studentiem ir pieejama aprīkota darbnīca.
Stikla mākslas apakšnozares studentu un pasniedzēju darba kvalitāti apliecina atzinīgi novērtējumi konkursu izstādēs starptautiskā līmenī. Absolventi turpina savu radošo izaugsmi, strādājot pedagoģijā vai uzsākot ar stikla mākslu saistītu uzņēmējdarbību.
Programmas mājaslapawww.lma.lv/studijas/studiju-nozares/stikla-maksla
Iepriekšējā izglītība, prasībasHumanitāro zinātņu bakalaura grāds mākslās, otrā līmeņa augstākā izgītība mākslās vai tai pielīdzināma izglītība. Iestājpārbaudījums – maģistra darba tēmas pieteikumu konkurss. Papildu nosacījumi - personām, kurām izglītības dokumentā nav vērtējuma mākslas vēsturē un Latvijas mākslas vēsturē, ir jāpiedalās pārrunas, kurās, apzinot reflektanta zināšanas, tiek noteikts (pēc attiecīgās apakšnozares vadības rekomendācijām), kādi mākslas vēstures kursu moduļi reflektantam ir papildus jāapgūst 1. studiju gadā, to saskaņojot ar programmas vadītāju/direktoru.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2019./2020. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Kalpaka bulvāris 13, Rīga, LV-1867
Tel:67332202  Fax:67228963
E-pasts:info@lma.lv; lma@latnet.lv  www.lma.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2019./2020. gadā: lasīt šeit