Rīgas Tehniskā universitāte - Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas - Bak. studijas

Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas
Uzņemšana:Uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-03-05
Programmas veidsBakalaura studiju programma
GrādsSociālo zinātņu bakalaurs vadībzinātnē
Izglītības dokuments Bakalaura diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2022.
Programmas kods43483
 
Ilgums4 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti160
Mācību valodaangļu (EN)
Mācību/studiju maksaPirmais studiju gads – 4190 EUR
Otrais studiju gads – 4390 EUR
Trešais studiju gads – 4540 EUR
Ceturtais studiju gads – 4700 EUR (2020./21.)
 
Programmas aprakstsRīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Universitāte kopīgi īsteno starpdisciplināru datorzinātņu programmu “Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas” sadarbībā ar vienu no pasaules vadošajām universitātēm – Bufalo Universitāti Ņujorkas štatā (BU).

Absolvējot šo programmu, tu iegūsi bakalaura grādu datorvadībā un datorzinātnē, saņemot dubulto diplomu – RTU un LU. Studentam ir iespēja pēdējo gadu pavadīt ASV, mācīties Bufalo Universitātē Ņujorkas štatā (BU) un saņemt arī BU diplomu.
Ja vidējā atzīme, beidzot universitāti, ir vairāk kā 6.0, tad tu saņem arī RTU Rīgas Biznesa skolas diplomu.

Studiju programmas mērķis ir sagatavot augsti kvalificētus datorzinātņu jomas līderus, kuri, izmantojot tehnoloģijas, spēs sniegt būtisku pievienoto vērtību ikvienai organizācijai.

Kopumā programma veicinās datorzinātņu, kā nākotnes profesijas, pievilcību, un augsta līmeņa datorzinātņu absolventu skaita efektīvu pieaugumu, kā arī sagatavos IT jomas absolventus, kurus ikdienā meklē darba devēji.

Šī programma ir izveidota tā, lai sniegtu tev gan pamatzināšanas datorzinātņu jomā un tevis izvēlētajā specializācijā, gan attīstītu praktiskās un sociālās iemaņas, piemēram, līderību, dizaina un biznesa domāšanu.

Studiju programmā ir ietverti gan matemātikas, datorzinātņu un komunikācijas, gan arī finanšu, vadības un pat dabaszinātņu kursi, kā arī vispārizglītojošie kursi, piemēram, ievads psiholoģijā, starptautiskais bizness, starptautiskā komerclikumdošana, vispārējā māksla. Vispārizglītojošie kursi sniegs studējošajiem plašāku skatupunktu uz IT procesiem, kā arī attīstīs sociālās prasmes, kas ir nepieciešamas, lai spētu sekmīgi darboties un vadīt komandas, kā arī sadarboties ar citu jomu speciālistiem. Ir iespēja izvēlēties arī citus sociālo zinātņu kursus.

Studiju programmas pirmajos divos gados tu apgūsi vispusīgu teorētisko bāzi jeb pamatzināšanas. Sākot ar trešo studiju gadu, tev būs iespēja izvēlēties arī specializāciju.

Divas datorzinību specializācijas:

- Mākslīgais intelekts un datu attēlošana
- Algoritmi un datordrošība

Divas vadībzinību specializācijas:

- Finanses
- Vispārējā vadība.
Programmas mājaslapawww.rbs.lv/lv/node/6615
www.bitl.lv/par-programmu
Iepriekšējā izglītība, prasības1. Matemātikas zināšanu novērtējums (centralizētā eksāmena rezultāts).
2. Angļu valodas zināšanu novērtējums (ja angļu valoda nav dzimtā valoda)
Kandidāti var iesniegt TOEFL ITP® (vismaz 523), TOEFL iBT® (vismaz 70) vai IELTS (vismaz 6,0) testu rezultātus. Tā kā visas mācības RBS notiek angļu valodā, un mums ir studenti un pasniedzēji, kuri nerunā latviešu valodā, reflektantiem ir jāuzrāda pietiekošs angļu valodas zināšanu līmenis. Lai uzrādītu pietiekama līmeņa prasmes angļu valodā, potenciālajiem studentiem ir jākārto starptautisks valodas eksāmens.
3. Silīcija ielejas izaicinājums - intervija. Intervija ar programmas uzņemšanas komisiju notiek angļu valodā (2020. gada 18. aprīlī).
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Kaļķu iela 1, Rīga, LV-1658
Tel:67089333; 67089320; 28005535 (Uzņemšanas komisija)
E-pasts:rtu@rtu.lv; uznemsana@rtu.lv  www.rtu.lv