Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāle - Veselības psiholoģija - Prof. mag. studijas

Veselības psiholoģija
Uzņemšana:Uzņemšana 2023./24. gadā
Ieraksts atjaunots:2023-03-10
Programmas veidsProfesionālā maģistra studiju programma - 7. LKI (2. cikls, programma ar kodu 47)
GrādsProfesionālais maģistrs psiholoģijā
Profesionālā kvalifikācijaPsihologs (7. PKL) Standarts / kvalifikācijas prasības
Izglītības dokuments Profesionālā maģistra diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 19.05.2028.
Programmas kods47313
 
Ilgums1,5 gadi (ja iepriekš ir iegūta augstākā profesionālā izglītība psiholoģijā vai psiholoģijas bakalaura izglītība ar profesionālo kvalifikāciju) vai 2 gadi (ja iepriekš ir iegūts sociālo zinātņu bakalaura grāds psiholoģijā).
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti60 vai 80
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaRSU budžets vai par maksu: 2600 EUR gadā (2023./24.)
 
Programmas aprakstsStudiju programmas mērķis ir attīstīt praktiskās iemaņas un kompetences, lai iegūtu profesionālo maģistra grādu psiholoģijā un psihologa kvalifikāciju.

Studiju vide

Studijas notiek mūsdienīgā un tehniski labi iekārtotā vidē. Pamatā tās ir lekcijas un nodarbības, semināri, pārraudzības prakse un konsultācijas. Studijās tiek veicinātas aktīvās mācību metodes, kas ļauj apvienot iegūtās teorētiskās zināšanas ar praktiskajām iemaņām, – interaktīvās metodes (individuālais un grupu darbs), diskusijas, simulācijas lomu spēles, projektu izstrāde, prezentācijas un uzstāšanās, kā arī dalība konferencēs.

Studiju procesā izmantojam mūsdienīgas izglītības tehnoloģijas, tostarp platformas Moodle, Panopto un e-studijas, kur docētāji ievieto materiālus studiju kursu apguvei.

Studenti apgūs psihologa darbam nepieciešamās kompetences: psihologa profesionālo darbību, psiholoģisko izpēti, psiholoģisko konsultēšanu un palīdzības metodes – īstermiņa konsultēšanu, kognitīvi biheiviorālo terapiju, grupu konsultēšanu, krīžu un traumu psiholoģiju u. c. Studēsi organisma funkciju regulāciju un veselību, sociālo neirozinātni, digitālo tehnoloģiju izmantošanu psiholoģijā, pētījumu metodoloģiju u. c.

Studenti varēs izvēlēties kādu no šīm profesionālās darbības jomām:

- klīniskā un veselības psiholoģija – psiholoģiskā izpēte, psiholoģiskā konsultēšana un psiholoģiskās palīdzības sniegšana veselības aprūpes vidē, veselības un slimības psihosociālie aspekti un psihosociālā rehabilitācija;
- konsultatīvā psiholoģija – individuālā konsultēšana, sistēmiskā pieeja konsultēšanā, kreativitāte psiholoģiskajā palīdzībā.
- militārā psiholoģija – psiholoģiskā izpēte, psiholoģiskā konsultēšana, preventīvais darbs un psihoizglītošana militārajā jomā, psiholoģiskās palīdzības sniegšana karavīriem un psiholoģiskā atbalsta pasākumi karavīru ģimenēm.

Studiju metodes

Apgūto zināšanu, prasmju un kompetenču novērtēšanā izmanto tādas vērtēšanas metodes kā rakstiskos un mutiskos eksāmenus, testus, esejas, diskusijas, prezentācijas, gadījumu analīzi vai lomu spēles un tai sekojošu analīzi.

Praktiskajās nodarbībās galvenā uzmanība tiek pievērsta gan praktisko prasmju trenēšanai atbilstoši psihologa profesijas standartam noteiktā profesionālās darbības jomā, gan pašrefleksijas veicināšanai, kas sekmē profesionālo izaugsmi.

Katrā prakses vietā būs pieejams prakses vadītājs (sertificēts psihologs pārraugs) – partnerinstitūcijas darbinieks, kas sniedz atbalstu studentiem, kā arī ir pieejamas regulāras pārraudzības prakse, kur varēsi analizēt savu pieredzi un gūt atgriezenisko saiti un praktisku atbalstu problēmsituācijās.

Psiholoģijas laboratorija studentiem nodrošina atbilstošas telpas psiholoģiskas konsultēšanas prasmju trenēšanai, kā arī psiholoģiskas izpētes prasmju trenēšanai ar digitalizētiem psiholoģiskiem testiem un datorizēto elektroencefalogrammas sistēmu.

Pateicoties ciešajai sadarbībai ar dažādu institūciju profesionāļiem psiholoģijas nozarē, tiek uzklausīts darba devēju viedoklis par studiju programmas pilnveidošanu, lai sasniegtu augstākos profesionālos standartus. Darba devēji iesaistās studiju programmas kvalitātes padomē, kā arī studiju noslēguma pārbaudījumos.

Darba iespējas pēc studijām

Lielākā daļa studiju programmas absolventu strādā savā profesijā (valsts ārstniecības un rehabilitācijas iestādēs un izglītības iestādēs, sociālajos dienestos, sociālajās aģentūrās un privātpraksē). Bieži pēc studiju prakses ārstniecības iestādēs studenti saņem darba piedāvājumus un turpina strādāt attiecīgajās iestādēs par psihologiem pēc augstskolas absolvēšanas.
Programmas mājaslapawww.rsu.lv/studiju-iespejas/magistra-studijas/studiju-programmas/veselibas-psihologija
Iepriekšējā izglītība, prasības1,5 gadi - Otrā līmeņa profesionālā izglītība psiholoģijā (augstākā profesionālā izglītība psiholoģijā vai bakalaura izglītība psiholoģijā ar profesionālo kvalifikāciju).
2 gadi - Sociālo zinātņu bakalaura grāds psiholoģijā.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2023./2024. gadā: lejupielādēt šeit
Augstskola
Iestādes tips:Latvijas augstskolas filiāle
Riņķu iela 24/26, Liepāja, LV-3405
Tel:63442118; 63484632; 26521460
E-pasts:dita.role@rsu.lv  www.rsu.lv/fakultates/liepajas-filiale
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2023./2024. gadā: lejupielādēt šeit