Latvijas Universitāte - Farmācija - Bak. studijas

Farmācija
Uzņemšana:Uzņemšana 2018./19. gadā
Ieraksts atjaunots:2018-10-03
Programmas veidsBakalaura studiju programma
GrādsVeselības zinātņu bakalaurs farmācijā
Izglītības dokuments Bakalaura diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 30.05.2019.
Programmas kods43725
 
Ilgums3 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti120
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai maksas: 2000 EUR gadā (2018./19.)
GrantsLasīt šeit: https://www.lu.lv/gribustudet/stipendijas-un-krediti/stipendijas/
 
Programmas aprakstsProgrammas pamatmērķis ir nodrošināt studentus ar nepieciešamo zināšanu un praktisko iemaņu kopu, lai turpinātu savu izglītību farmācijas maģistra studiju programmā. Vispārējais programmas mērķis ir nodrošināt individuālas personas attīstību demokrātiskā sabiedrībā, sniegt zinātnisku pamatojumu farmācijas attīstībai un sniegt kvalitatīvas zināšanas, kas veicina absolventu spējas viegli pielāgoties mainīgajām darba tirgus prasībām.

Bakalaura studiju programmā A daļā kopā paredzēts apgūt kursus 86 kredītpunktu apjomā – Augu un dzīvnieku bioloģija, Anatomija un fizioloģija, Praktiskā farmācija, Profesionālā ētika, Latīņu valoda, Medicīniskā ter­mi­no­loģija, Vispārīgā ķīmija, Medicīnas mikrobioloģija, Imunoloģija, Far­ma­kog­no­zija, Neorganiskā ķīmija, Patfizioloģija, Analītiskā ķīmija, Farmakoloģija un farmakoterapija, Organiskā ķīmija, Far­makokinētika, Zāļu vielu metabolisms, Bioķīmija I, Farmācijas ķīmija, Fizika, Klīniskā farmācija, Zāļu formu tehnoloģija, Toksikoloģija un vides bioķīmija, Informātika, Datu bāzes, Ārstniecisko vielu biosintēze augos, Šūnu bioloģija.

B daļā paredzēts apgūt kursus 22 kredītpunktu apjomā. C daļā paredzēts apgūt kursus 12 kredītpunktu apjomā.

ERASMUS apmaiņas programmā parasti dodas gan bakalaura, gan maģistra programmas studenti. Populārākās ir Florences universitāte Itālijā, Helsinku Universitāte Somijā, Koimbras Universitāte Portugālē, Utrehtas augstskola Nīderlandē. Kopš 2012. gada notiek bakalaura programmas studentu apmaiņa arī ar Santjago universitāti Spānijā un Neapoles universitāti Itālijā.

Bakalaura grāds farmācijā dod tiesības studēt tālāk farmācijas vai citā maģistra studiju programmā. Pēc farmācijas maģistra studiju programmas pabeigšanas un kopā 5 gadu studijām universitātē farmācijas programmā, absolventi iegūst tiesības strādāt kā farmaceiti. 6 mēnešu prakse aptiekās ir maģistrantūras 2. kursa beigās.

Darba iespējas: ar bakalaura grādu var turpināt studijas maģistrantūrā vai strādāt jomās, kur nav nepieciešams farmaceita sertifikāts. Ar maģistra grādu darba iespējas ir plašas: visas farmācijas jomas, akadēmiskais darbs un pētniecība.
Programmas mājaslapawww.lu.lv/studijas/fakultates/fakultates/medicinas-fakultate/pamatstudijas/farmacija
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība, CE - Latviešu valoda, Ķīmija vai Svešvaloda (angļu, vācu, franču - var aizstāt ar starptautiska testa rezultātu – informāciju skat. LU mājas lapā); vidējās izglītības dokumentā jābūt sekmīgam (ne zemākam par 4) vērtējumam ķīmijā vai vismaz viduvējam (ne zemākam par 5) vērtējumam dabaszinībās.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumus studiju programmās 2019./2020. gadā lejupielādēt šeit
Augstskola
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Tel:67034444
E-pasts:lu@lu.lv  www.lu.lv