Latvijas Universitāte - Āzijas studijas - Bak. studijas

Āzijas studijas
Uzņemšana:Uzņemšana 2018./19. gadā
Ieraksts atjaunots:2018-10-02
Programmas veidsBakalaura studiju programma
GrādsHumanitāro zinātņu bakalaurs Āzijas studijās
Izglītības dokuments Bakalaura diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 25.06.2019.
Programmas kods43222
 
Ilgums3 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti120
Mācību valodalatviešu un angļu (LV-EN)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai maksas: 2000 EUR gadā (2018./19.)
GrantsLasīt šeit: https://www.lu.lv/gribustudet/stipendijas-un-krediti/stipendijas/
 
Programmas apraksts2017. gada uzņemšanā noteiktas šādas apakšprogrammas: Tuvo Austrumu studiju (arābu vai turku valoda); Sinoloģijas (ķīniešu valoda vai korejiešu valoda); Japānas studiju. Budžeta un maksas vietas studiju programmā tiek noteiktas katrā apakšprogrammā. Minimālais studējošo skaits ir noteikts programmā kopā.

Āzija, kā pasaules kultūru un valodu kontinents, ietver sevī 21. gadsimta sākumā dominējošo civilizāciju pamatus: Rietumu un Austrumu civilizācijas. Mūsdienās studēt vienu no Āzijas kultūrām un valodām nozīmē intelektuāli iesaistīties pasaules daudzšķautņainajā attīstībā. Apgūstamās prasmes ļauj plašāk uztvert kultūru atšķirības nozīmi laikmetā, kurā mūsu pasaules redzējums nevar aprobežoties ar vienu kultūru.

Jēdziens „kultūra” izprotams ļoti plaši. Tas ietver gan literārās, reliģiskās un mākslu tradīcijas no aizsākumiem līdz mūsdienām, gan arī sabiedriskās, ekonomiskās un politiskās dzīves pamatus. Bakalaura programmā liels uzsvars ir valodas mācībai un ar izvēlēto valodu saistītās kultūras izpētei. Valodas apguvi sekmē programmā iesaistītie ārzemju mācību spēki, kuri māca savu dzimto valodu.

Āzijas studiju bakalaura programmā pastāv apakšprogrammas – Japānas studiju (līdzās teorētiskajām studijām apgūst japāņu valodu un hieroglifiku), Sinoloģijas (ķīniešu un senķīniešu valodu; no 2013./2014.ak.g. – korejiešu valodu) un Tuvo Austrumu studijas (arābu vai turku valodu). Sinoloģijas apakšprogrammā minēto valodu vietā ir iespēja izvēlēties korejiešu valodu (ja studējošo interese nodrošina grupas izveidi). Apakšprogrammu apgūšana sākas no 1. semestra.

Darba iespējas

Kultūras un izglītības sektorā, Latvijas Republikas ārlietu struktūrās, Latvijas un starptautiskās universitātēs un biznesa sfērā.
Programmas mājaslapawww.lu.lv/studijas/fakultates/fakultates/humanitaro-zinatnu-fakultate/pamatstudijas/azijas-studijas
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība, CE - latviešu valoda, angļu valoda (var aizstāt ar starptautiska testa rezultātu – informāciju skat. LU mājas lapā).
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumus studiju programmās 2019./2020. gadā lejupielādēt šeit
Augstskola
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Tel:67034444
E-pasts:lu@lu.lv  www.lu.lv