Latvijas Universitāte - Dažādības pedagoģiskie risinājumi - Mag. studijas

Dažādības pedagoģiskie risinājumi
Uzņemšana:Uzņemšana 2018./19. gadā
Ieraksts atjaunots:2018-10-02
Programmas veidsMaģistra studiju programma
GrādsIzglītības zinātņu maģistrs pedagoģijā
Izglītības dokuments Maģistra diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 11.06.2019.
Programmas kods45142
 
Ilgums2 gadi (pilna laika); 2,5 gadi (nepilna laika)
Studiju veidsPilna laika/Nepilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene; Neklātiene tālmācība vai e-studijas
Kredītpunkti80
Mācību valodalatviešu un angļu (LV-EN)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai par maksu: 1900 EUR gadā (pilna laika), 1500 EUR gadā (nepilna laika) (2018./19.)
GrantsLasīt šeit: https://www.lu.lv/gribustudet/stipendijas-un-krediti/stipendijas/
 
Programmas aprakstsStudiju programma izstrādāta 2007. gadā, sadarbojoties četrām Eiropas universitātēm. Koordinējošā universitāte - Nacionālā Tālākizglītības Universitāte (Madridē, Spānija). Programmas izstrādē piesālījās: Kārļa Universitāte Prāgā (Prāga, Čehijas Republika), Latvijas Universitāte (Rīgā, Latvija); Ludvigsburgas Pedagoģijas universitāte (Reutlingenē, Vācija). Programmas mērķgrupa ir pretendenti no Latvijas, Eiropas Savienības un citām pasaulēs valstīm, kas ir ieguvuši bakalaura grādu sociālajās, humanitārajās un dabas zinātnēs.

Studiju valodas ir latviešu, angļu vai angļu, spāņu. Tiek atbalstītas un integrētas arī citu valodu zināšanas e-mācīšanās modalitātē un tiekoties klātienē (ārpus Latvijas dzīvojošajiem studentiem, kas nevar ierasties un uzturēties Latvijā, tiek nodrošinātas tikšanās tiešsaistē - online un skype). Studijās tiek radītas iespējas: pašam organizēt studijas sev pieņemamā laikā un vietā, mācīties no citu valstu pieredzes interaktīvā veidā, pievēršoties aktuāliem pedagoģiskiem jautājumiem; izmantot pētniecībai nepieciešamos materiālus un informāciju vairāk nekā divās valodās, ne tikai savas valsts valodu, bet arī Eiropas un pasaules valodas; izmantot IKT mācīšanās nolūkos; apvienot studijas ar darbu, mācīties dažādās vietās (darbavietā, mājās un citur) un pilnveidot savas darba vietas kvalitāti un savu kompetenci; studēt starptautiskajā studiju e-vidē, kas dod iespējas studēt patstāvīgi un savstarpēji komunicēt kopīgajos forumos, skype un tērzēšanas vietnēs (mācīties sadarbībā) un mācīties no citu pieredzes; mācīties internetā, tādējādi savienojot studijas ar ģimeni un darbu.

Programma ir orientēta uz studējošo darba vietām. Programma sniedz iespēju apgūt starpdisciplināras zināšanas, prasmes, vispārējās, vispārīgās un darbavietai nepieciešamās specifiskās pedagoģiskās kompetences, lai veiktu uzlabojumus savā darbavietā un/vai radītu jaunas darba iespējas dažādības pedagoģisko risinājumu jomā:
• Padziļinātas zināšanas un kritiska izpratne par darbavietās nepieciešamajiem specifiskajiem faktiem/ teorijām.
• Augsti attīstīta izpratne par studiju jomu un inovācijas spēja, lai pētniecības rezultātā tiktu izstrādāti radoši priekšlikumi sarežģītu un neparedzamu pedagoģisko problēmu risināšanai.
• Atbildība par dzīves un darba neparedzēto situāciju kompleksajiem risinājumiem saistībā ar dažādības iekļaušanos.
Programmas mājaslapawww.lu.lv/studijas/fakultates/fakultates/pedagogijas-psihologijas-un-makslas-fakultate/augstaka-limena-studijas/dazadibas-pedagogiskie-risinajumi-studiju-valoda-anglu-spanu
www.lu.lv/studijas/fakultates/fakultates/pedagogijas-psihologijas-un-makslas-faku
Iepriekšējā izglītība, prasībasBakalaura grāds vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vai tai pielīdzināma augstākā izglītība. 1) CV; 2) angļu vai spāņu valodas prasme, kuru apliecina starptautisko testu rezultāti (angļu valodu – TOEFL (Test of English as a Foreign Language) Internet-based vismaz 80 punkti vai IELTS (International English Language Testing System) vismaz 5,5 punkti, vai CPE (Cambridge Certificate of Proficiency in English) jebkurš līmenis, vai CAE (Cambridge Certificate in Advanced English) jebkurš līmenis, vai FCE (First Certificate in English) – B, vai PTE (Pearson Test of English) General – vismaz B2; spāņu valodu – DELE (Diploma de Español como Lengua Extranjera) vismaz B2, vai apliecinājums par angļu vai spāņu valodas prasmi vismaz B2 līmenī saskaņā ar Eiropas kopīgajām valodu pamatnostādnēm) vai izvērtējums iestājpārbaudījumā, ja tā ir apgūta ikdienas mācīšanās rezultātā dzīvesdarbības gaitā vai dzīvojot un strādājot angļu vai spāņu valodā runājošajā valstī, izņemot gadījumus, kad iepriekšējā izglītība iegūta angļu vai spāņu valodā.
Iestājpārbaudījums (intervija): 1) reflekcija par iepriekšējo izglītību un darba pieredzi Eiropas vienotās darba telpas kontekstā; 2) Eiropas valodu lietojums iekļaušanās kontekstā; 3) programmas izvēles motivācija.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumus studiju programmās 2019./2020. gadā lejupielādēt šeit
Augstskola
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Tel:67034444
E-pasts:lu@lu.lv  www.lu.lv