Vidzemes Augstskola - Mehatronika - 1. līm. prof. studijas

Mehatronika
Uzņemšana:Uzņemšana 2018./19. gadā
Ieraksts atjaunots:2018-07-11
Programmas veids1.līmeņa profesionālā studiju programma
Profesionālā kvalifikācijaMehatroniķis (4. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 18.06.2019.
Programmas kods41523
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas vakara
Kredītpunkti80
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai par maksu: 1558 EUR gadā (2018./19.)
GrantsLasīt šeit: http://www.va.lv/lv/studentiem-un-darbiniekiem/studiju-process/stipendijas
 
Programmas aprakstsMehānismus un mehāniskās sistēmas ar elektronikas un datortehnikas pielietojumu apzīmē ar jēdzienu mehatroniskās sistēmas, un mācību par šīm sistēmām sauc par mehatroniku.

Studiju programmas mērķis ir sagatavot kvalificētus speciālistus - mehatroniķus profesionālai darbībai tautsaimniecības nozarēs, kurās tiek veikta mehānismu vadība ar elektronikas un datortehnikas palīdzību. Studenti pēc studijām spēj uzņemties un veikt šādus profesijas standartā noteiktos pienākumus:

Projektēt, uzstādīt, ieviest un ekspluatēt mehatroniskās sistēmas;
Noteikt, iestatīt un regulēt mehatronisko iekārtu parametrus;
Nodrošināt efektīvu iekārtu ekspluatāciju.

Zināšanas, prasmes un iemaņas, kas tiek apgūtas studiju programmā

Zināšanas ekonomikas pamatos, loģistikā, teorētiskajā mehānikā, programmēšanā, mašīnu mehānismu teorijā, materiālzinībās, elektrotehnikā, elektronikā, elektroapgādē un metālapstrādē u.c.

Prasmes atrast un novērst bojājumus un apkalpot mehatroniskās sistēmas, lietot diagnosticēšanas iekārtas un mērinstrumentus, pārzināt un programmēt programmējamos loģiskos kontrolierus (PLK) u.c.

Iemaņas – spēja atlasīt nepieciešamo informāciju un izmantot to konkrētu mehatronikas problēmu risināšanā, formulēt, aprakstīt, analizēt praktiskas problēmas.

Karjeras iespējas

Studiju programmas absolventi varēs veiksmīgi strādāt kā mehatronisko sistēmu speciālisti un elektriķi metālapstrādes, mašīnu un aparātu būves, kokapstrādes, enerğētikas, pārtikas rūpniecības u.c. uzņēmumos.

Latvijā kopumā šobrīd pietrūkst speciālistu, kas spēj izstrādāt jaunus produktus, prot projektēt un apkalpot automatizētas ražošanas līnijas, var darboties profesionālā līmenī ar CNC iekārtām, veikt to iestatīšanu, apkopes un remontus.

Pēc pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diploma iegūšanas ir iespējams turpināt studijas Mehatronikas bakalaura studiju programmā vai strādāt uzņēmumos, kuros izstrādā mehatroniskās sistēmas vai ievieš jaunus, uz mehatronikas pielietošanu balstītus tehnoloģiskos procesus.
Programmas mājaslapawww.va.lv/lv/studijas/koledza/mehatronika/par-programmu
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība, centralizētie eksāmeni: svešvaloda (viena no svešvalodām: angļu val., vācu val., franču val., krievu val.), vai starptautiskas testēšanas institūcijas pārbaudījums svešvalodā, un matemātika.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2018./2019. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Cēsu iela 4, Valmiera, LV-4201
Tel:64207230; 26603322; 25443379 (Tērbatas iela 10)  Fax:64207229
E-pasts:info@va.lv  www.va.lv