Latvijas Universitāte - Izglītības vadība - Prof. mag. studijas

Izglītības vadība
Uzņemšana:Uzņemšana 2019./20. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-01-22
Programmas veidsProfesionālā maģistra studiju programma
GrādsProfesionālā maģistra grāds izglītības vadībā
Izglītības dokuments Profesionālā maģistra diploms ;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2023.
Programmas kods47142
 
Ilgums1,2 gadi (pilna laika), 1,5 gadi (nepilna laika)
Studiju veidsPilna laika/Nepilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas; Neklātiene nedēļas nogales
Kredītpunkti48
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai par maksu: 1900 EUR gadā (pilna laika), 1500 EUR gadā (nepilna laika) (2019./20.)
GrantsLasīt šeit: https://www.lu.lv/gribustudet/stipendijas-un-krediti/stipendijas/
 
Programmas aprakstsProfesionālās maģistra studiju programmas Izglītības vadība mērķis ir padziļināt izpratni un papildināt studentu teorētiskās zināšanas par izglītības vadību, izglītības iestāžu vadītājam, sporta vadītājam un pedagogam–vadītājam nepieciešamajām praktiskā darba prasmēm, pilnveidot praktiskā darba iemaņas un attīstīt izglītības pētniecībai un izvērtēšanai nepieciešamās prasmes.

Studiju programmā ir šādi obligātie studiju kursi: Izglītības vadība, Izglītības kvalitāte un vērtēšana, Izglītības attīstības tendences un mūsdienu paradigma, Izglītības pētniecība, Cilvēkresursu pārvaldība izglītībā.

Izvēles kursi: Izglītības iestādes vadītāja virzienam - Stratēģiskā vadība izglītībā, Izglītības vadības ekonomiskie aspekti, Izglītības darba organizēšana, Eiropas vienotā telpa – politika un tendences; Sporta vadītāja virzienam - Sporta organizāciju darbība un novitātes, Mūsdienu sporta attīstības problēmas, Sporta pārvaldība, Sporta politika un tendences.

Pēc studijām profesionālā maģistra studiju programmā studenti būs ieguvuši teorētiskās zināšanas un vadītāja prasmes vienā no apakšvirzieniem – izglītības iestāžu vadība, sporta vadība vai skolotāju profesionālās attīstības vadība. Iegūtais profesionālā maģistra grāds izglītības vadībā dod tiesības turpināt studijas izglītības vadības doktorantūrā.

Absolventi strādā par izglītības iestāžu vadītājiem, vadītāju vietniekiem, metodiķiem, skolotājiem, ekspertiem un speciālistiem valsts un pašvaldību iestādēs.

Vairāki absolventi sekmīgi turpina studijas Izglītības vadības doktorantūrā.
Iepriekšējā izglītība, prasībasProfesionālais bakalaura grāds izglītībā, vai profesionālā augstākā pedagoģiskā izglītība vai līdzīga veida izglītība sociālajās zinātnēs, kura iegūta studējot programmā, kuras apjoms ir vismaz 160 kredītpunktu (4 gadi pilna laika studijās), un iegūstot piektā līmeņa profesionālo kvalifikāciju.
Lai iestātos programmā pilna laika studijās, jākārto iestājeksāmens, kurā jāuzraksta eseja par vienu no trim dotām tēmām. Lai iestātos programmā nepilna laika studijās, iestājeksāmens NAV jākārto.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumus studiju programmās 2020./2021. gadā lejupielādēt šeit
Augstskola
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Tel:67034444
E-pasts:lu@lu.lv  www.lu.lv