Latvijas Universitāte - Tiesību zinātnes - Prof. mag. studijas

Tiesību zinātnes
Uzņemšana:Uzņemšana 2019./20. gadā
Ieraksts atjaunots:2019-08-28
Programmas veidsProfesionālā maģistra studiju programma
GrādsProfesionālais maģistrs tiesību zinātnē
Profesionālā kvalifikācijaJurists (5. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālā maģistra diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2022.
Programmas kods47380
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti80
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets (pilna laika) vai par maksu: 2160 EUR gadā (2019./20.)
GrantsLasīt šeit: https://www.lu.lv/gribustudet/stipendijas-un-krediti/stipendijas/
 
Programmas aprakstsStudiju programma paredzēta augstākā līmeņa profesionālu tiesību speciālistu sagtavošanai. Pieejams plašs izvēles kursu klāsts - tajā skaitā arī virkne kursu angļu valodā. Saskaņā ar valsts noteiktajiem standartiem, paredzētas četru veidu studiju prakses dažādās tiesību nozarēs. Profesionālo iemaņu apguvei un pilnveidei studējošie var līdzdarboties Juridiskās prakses un palīdzības centrā, pieredzējušu juristu un docētāju vadībā sniedzot konsultācijas centra klientiem un vienlaikus iegūstot kredītpunktus.

Studijas notiek augsti kvalificētu mācībspēku vadībā, starp kuriem ir tiesneši, zvērināti advokāti, dažādu valsts institūciju vadītāji un citi nozares profesionāļi.1. studiju gadā studējošie apgūst juridiskās metodes tiesību piemērošanai, vides tiesības, komerctiesības, Eiropas Savienības starptautiskās privāttiesības un starptautisko civilprocesu, tiesību filozofiju, kā arī psiholoģijas un pedagoģijas pamatus. Papildus studenti no plaša obligātās izvēles kataloga var izvēlēties sev saistošākos kursus dažādās tiesību apakšnozarēs latviešu un angļu valodā. Studenti uzsāk maģistra darba izstrādi.

2. studiju gadā studējošie dodas praksē civiltiesību, krimināltiesību un administratīvo tiesību jomā, kā arī praksē, kas saistīta ar izvēlēto maģistra darba tematu. Studenti pilnīgi izstrādā un aizstāv maģistra darbu, kā arī kārto jurista kvalifikācijas valsts eksāmenu.

Karjera

Absolventi iegūst profesionālo maģistra grādu tiesību zinātnē un jurista kvalifikāciju, kura ļauj strādāt visplašākajā spektrā juridisko profesiju – tiesās, advokatūrā, notariātā, valsts un pašvaldību iestādēs, privātos uzņēmumos, kā arī Eiropas Savienības un starptautiskās institūcijās. Pēc normatīvajos aktos noteiktā vecuma sliekšņa un kvalifikācijas prasību sasniegšanas absolventi var pretendēt uz tiesneša, zvērināta advokāta, notāra, tiesu izpildītāja u.c. amatiem.
Programmas mājaslapawww.lu.lv/studijas/fakultates/juridiska-fakultate/magistra-limena-studijas/tiesibu-zinatne
Iepriekšējā izglītība, prasībasBakalaura grāds tiesību zinātnē vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība tiesību zinātnē, ja šajās programmās apgūti tiesību zinātnes kursi vismaz 80 kredītpunktu apmērā.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumus studiju programmās 2019./2020. gadā lejupielādēt šeit
Augstskola
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Tel:67034444
E-pasts:lu@lu.lv  www.lu.lv