Rīgas Juridiskā augstskola - Tiesības un diplomātija - Bak. studijas

Tiesības un diplomātija
Uzņemšana:Uzņemšana 2019./20. gadā
Ieraksts atjaunots:2018-11-23
Programmas veidsBakalaura studiju programma
GrādsSociālo zinātņu bakalaurs tiesībās un diplomātijā
Izglītības dokuments Bakalaura diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 28.05.2019.
Programmas kods43380
 
Ilgums3 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti120
Mācību valodaangļu (EN)
Mācību/studiju maksa3500 EUR gadā (2019./20.)
 
Programmas aprakstsProgramma paredzēta studentiem, kas nākotnē vēlas strādāt ārlietu dienestā vai starptautiskajās organizācijās. Izpratne par politikas jautājumiem un konfliktu risināšanu, kā arī starptautisko attiecību tiesisko regulējumu padarīs kandidātus īpaši piemērotus arī daudziem citiem amatiem darba tirgū.

Studiju programmas tiesību priekšmeti ietver starptautisko organizāciju un Eiropas Savienības institūciju tiesisko regulējumu starptautisko attiecību kontekstā. Mācības sniedz izpratni par galveno tiesību jomu mijiedarbību ar starptautiskajām attiecībām, kā arī diplomātiem svarīgas juridiskās zināšanas. To starpā diplomātiskās un konsulārās tiesības un starptautiskās privāttiesības, kuru pārzināšana nepieciešama konsultācijām starptautiskai videi raksturīgiem tiesību konfliktiem.

Diplomātijas studijas iesniedzas vēsturē, kultūrā un politikas zinātnē, īpašu vērību veltot konfliktu risināšanai un sarunu vadīšanai. Mācību kursos vispusīgs teorētiskais skatījums apvienots ar praktisko pielietojumu un pasaules pieredzi. Pētnieciskie uzdevumi un kursa darbi papildinās minēto priekšmetu apguvi.

Valodu kursu centrā angļu valoda kā pasaules valoda, īpašu uzmanību veltot tiesību, starptautisko attiecību un biznesa terminoloģijas apguvei. Līdztekus studentiem ir iespēja izvēlēties tradicionālās franču diplomātiskās valodas kursus, kā arī vācu valodas kursus. Citi izvēles priekšmeti ir atsevišķos tiesību, starptautisko attiecību, biznesa, kultūras un vēstures jautājumos.

Studiju programma tiek īstenota sadarbībā ar Latvijas Universitāti.
Programmas mājaslapawww.rgsl.edu.lv/lv/studijas/tiesibas-un-diplomatija
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība. Lai pieteiktos studijām RJA, atzīmei angļu valodā jābūt ne zemākai par ECTS līmeni C (jeb 7), ko apliecina sekmju izraksts vai cits oficiāls dokuments. Angļu valodas zināšanas var tikt apliecinātas arī ar IELTS vai TOEFL testu rezultātiem vai apstiprinājumu, ka iepriekšējā izglītība ir iegūta angļu valodā. Kā alternatīvu RJA var piedāvāt pretendentiem nokārtot iestājeksāmenu.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi un pieteikšanās studijām 2019./2020. gadam: lasīt šeit
Augstskola
Rīgas Juridiskā augstskola
Strēlnieku iela 4 k-2, Rīga, LV-1010
Tel:67039230
E-pasts:office@rgsl.edu.lv  www.rgsl.edu.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi un pieteikšanās studijām 2019./2020. gadam: lasīt šeit