Latvijas Universitāte - Jauno mediķu skola - Prof. ievirzes kursi bērniem un jauniešiem

Jauno mediķu skola
Ieraksts atjaunots:2018-10-04
Programmas veidsProfesionālās ievirzes kursi bērniem un jauniešiem
Izglītības dokuments Sertifikāts;
Licence / akreditācijaVairāk par licencēšanu/akreditāciju lasīt šeit
 
IlgumsMācību gada laikā (janvāris - maijs)
Izglītības ieguves formaNeklātiene nedēļas nogales
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaBezmaksas
 
Programmas aprakstsJMS ir aizraujošs lekciju cikls vidusskolu 11.klases skolēniem, kuri padziļināti interesējas par medicīnu. Mācības skolā ir bez maksas un tās norit vienu reizi mēnesī, katra mēneša pēdējā sestdienā.

Skolas ietvaros jaunieši gūst ieskatu cilvēka anatomijā un histoloģijā, uzzina par ķirurģiskām un onkoloģiskām saslimšanām, to izcelsmi un ārstēšanu. Medicīnas fakultātes docētāji iepazīstina jauniešus ar traumu rašanās cēloņiem un to ārstēšanas metodēm, izklāsta interesantākās dzemdniecības un ginekoloģijas tēmas, kā arī atklāj jaunākās aktualitātes pediatrijā. Mācību kursā iekļauta gan farmakoloģijas lekcija, gan semināri par funkcionālās izmeklēšanas testiem un molekulārās bioloģijas metožu izmantošanu medicīnā. Paralēli specializētajiem kursiem skolēniem tiek piedāvāts ieskats medicīnas vēsturē, medicīnas ētikā un tiesībās.

Jauno mediķu skolā lekcijas un seminārus vada pieredzes bagāti Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes mācībspēki un Latvijas medicīnas labākie praktiķi. JMS vadītāja ir LU MF docente, medicīnas tiesību eksperte Dr. Solvita Olsena. Skolas nodarbības notiek Latvijas universitātes Medicīnas fakultātes mācību telpās dažādās Rīgas vietās. Skolas jaunieši viesojas Latvijas Universitātes Cilvēka patoloģijas muzejā.

JMS interesanto programmu vidusskolēni apgūst viena gada laikā no janvāra līdz novembrim. Nodarbības ir dinamiskas un intensīvas, vienlaikus dodot iespēju 12.klases pavasari veltīt vidusskolas noslēguma pārbaudījumiem. Skolas absolventi iegūst sertifikātu, kas, stājoties Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē, dod iespēju saņemt 10 papildpunktus.

11.klases skolēnu pieteikumu pieņemšana dalībai JMS notiek no septembra līdz novembrim. Uzņemšanas rezultāti tiek paziņoti decembrī.

Sīkāku informāciju par JMS darbu un plānotajām aktivitātēm jums sniegs Antra Plane. Lūdzu, rakstiet: antra.plane@lu.lv.
Programmas mājaslapawww.mf.lu.lv/gribubutmedikis/jms
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidusskolēniem
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumus studiju programmās 2019./2020. gadā lejupielādēt šeit
Augstskola
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Tel:67034444
E-pasts:lu@lu.lv  www.lu.lv