Vidzemes Augstskola - Mediju studijas un žurnālistika - Prof. bak. studijas

Mediju studijas un žurnālistika
Uzņemšana:Uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-04-03
Programmas veidsProfesionālā bakalaura studiju programma
GrādsProfesionālais bakalaurs mediju studijās
Profesionālā kvalifikācijaŽurnālists (5. PKL)
Izglītības dokuments Profesionālā bakalaura diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2020.
Programmas kods42321
 
Ilgums4 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene dienas
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets (budžeta vieta 1.kursam tiek piešķirta tikai uz 2020. gada rudens semestri) vai maksas: 1558 EUR gadā (2020./21.)
GrantsLasīt šeit:  
Programmas aprakstsStudiju programmas mērķis ir sagatavot kompetentus, augsti kvalificētus un konkurētspējīgus žurnālistus un mediju speciālistus darbam masu mediju organizācijās un pašu veidotos uzņēmumos, īpaši studiju procesā apskatot jaunākās tendences mediju attīstībā gan no mediju satura veidošanas, gan mediju vadības viedokļa.

Prasmes un iemaņas

Studiju programma palīdz attīstīt prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas kvalitatīva un mūsdienīga žurnālistikas satura veidošanai, tai skaitā arī sociālo mediju izmantošanai žurnālistikas darbā;Studiju programma sniedz zināšanas un izpratni par mediju un plašākiem komunikācijas procesiem; mediju producēšanas, satura veidošanas un satura patēriņa procesiem; komunikācijas un informācijas tehnoloģiju un sociālo pārmaiņu mijiedarbību un to, kā tas ietekmē mediju nozari un sabiedrību kopumā; valsts un sabiedrības pārvaldi, politiskās un ekonomiskās sistēmas funkcionēšanu u.c

Studiju programmas absolventi var strādāt mediju un citās organizācijās, kas saistītas ar informācijas atlasi, apstrādi un analīzi digitālā, foto, video, audio un drukātā formātā. Absolvents var veidot savu uzņēmumu un kļūt par privātuzņēmēju mediju industrijā.

Studiju programma veicina mūsdienu darba tirgū pieprasītu prasmju un iemaņu apguvi - darbs komandā, pētnieciskā un praktiskā darba iemaņas, spēja kritiski domāt, analizēt problēmas, uzņemties atbildību, saskarsmes prasmes, publiskās uzstāšanās iemaņas u.c.
Programmas mājaslapawww.va.lv/lv/studijas/bakalaurs/mediju-studijas-un-zurnalistika/par-programmu
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība, centralizētie eksāmeni: latviešu valoda, matemātika un svešvaloda (viena no svešvalodām: angļu val., vācu val., franču val., krievu val.), vai starptautiskas testēšanas institūcijas pārbaudījums svešvalodā.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Cēsu iela 4, Valmiera, LV-4201
Tel:26603322; 64207230
E-pasts:info@va.lv  www.va.lv