Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija - Skaņu režija - Prof. bak. studijas

Skaņu režija
Uzņemšana:Uzņemšana 2024./25. gadā
Ieraksts atjaunots:2023-12-08
Programmas veidsProfesionālā bakalaura studiju programma - 6. LKI (1. cikls, programma ar kodu 42)
GrādsProfesionālais bakalaurs mūzikā
Profesionālā kvalifikācijaSkaņu režisors (6. PKL)
Izglītības dokuments Profesionālā bakalaura diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 16.11.2029.
Programmas kods42212
 
Ilgums4 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai par maksu: no 3200 līdz 6000 EUR gadā (saskaņā ar individuālo izdevumu tāmi) (2023./24.)
 
Programmas aprakstsProgrammas "Mūzika un skatuves māksla" apakšprogramma.

Mūzikas tehnoloģiju programmā tiek ielikti pamati skaņu režisora profesijai, apgūstot akustiku, audio tehnoloģiju darbības principus, skaņu ierakstu veidošanu, darbu ar audio datorprogrammām un citas mūzikas disciplīnas.

Liela uzmanība studiju programmā tiek pievērsta teorijas un prakses līdzsvaram, ko veicina studiju kursu saturs, kā arī iespējas veikt ierakstus un apskaņošanas darbus pašā akadēmijā. Kvalitatīvu studiju procesu nodrošina pieejamā materiāli tehniskā bāze un ierakstu studija.

Viens no centrālajiem notikumiem akadēmiskā gada laikā ir JVLMA mūsdienu mūzikas festivāla deciBels norise, kurā skaņu režijas studenti veic visu koncertu ierakstus un apskaņošanu. Tāpat ik gadu tiek veikti JVLMA studentu simfoniskā orķestra koncertu un konkursa JVLMA studentu labākais kameransamblis ieraksti. Latvijas Radio 3 Klasika ir mūsu sadarbības partneris, studentu veidotie ieraksti tiek regulāri pārraidīti šīs radio stacijas ēterā.

Absolventi ir nodarbināti tādās iestādēs kā Latvijas Televīzija, koncertzāle Lielais dzintars, VEF Kultūras pils, Latvijas Leļļu teātris u.c.
Programmas mājaslapawww.jvlma.lv/studijas/studiju-nozares/skanu-rezija
Iepriekšējā izglītība, prasībasVispārējā vai profesionālā vidējā izglītība. Centralizētie eksāmeni mācību priekšmetos Latviešu valoda, Matemātika un Svešvaloda. Personām, kuras vidējo izglītību ieguvušas līdz 2004. gadam, kā arī personām, kuras vidējo izglītību ieguvušas ārvalstīs, vai personām ar īpašām vajadzībām, kā arī personām, kuras vidējo izglītību ieguvušas pēc 2004. gada, bet nav kārtojušas centralizētos eksāmenus attaisnojoša iemesla dēļ, pamatojoties uz gala pārbaudījumu rezultātiem mācību priekšmetos Latviešu valoda, Matemātika un Svešvaloda. Vērtējumi atspoguļoti centralizēto eksāmenu sertifikāta kopijas vietā iesniegtajos dokumentos, kas apliecina vidējās izglītības gala pārbaudījumu vērtējumu un iestājpārbaudījumos iegūtajiem rezultātiem.
Iestājpārbaudījumi atbilstoši izvēlētajai specializācijai:
- kolokvijs specializācijā (prioritārs);
- mūzikas teorija un analīze;
- klavierspēle.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi 2024./2025. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Iestādes tips:Mākslu un kultūras universitāte
Krišjāņa Barona iela 1, Rīga, LV-1050
Tel:67228684; 66102822; 29353116
E-pasts:birojs@jvlma.lv  www.jvlma.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi 2024./2025. gadā: lasīt šeit