Biznesa augstskola Turība - Estētiskā kosmetoloģija - 1. līm. prof. studijas

Estētiskā kosmetoloģija
Uzņemšana:Uzņemšana 2024./25. gadā
Ieraksts atjaunots:2024-02-19
Programmas veids1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma - 5. LKI (īsais cikls, programma ar kodu 41)
Profesionālā kvalifikācijaSkaistumkopšanas speciālists (kosmetoloģijā) (5. PKL) Standarts / kvalifikācijas prasības
Izglītības dokuments Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 15.12.2028.
Programmas kods41722
 
Ilgums3 gadi (pilna laika dienas); 3,5 gadi (nepilna laika vakara, brīvdienu) - ar vidējo izglītību
2 gadi (pilna laika dienas) – ar vismaz 1.līmeņa augstāko medicīnisko izglītību.
Studiju veidsPilna laika/Nepilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti120 vai 80
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaPilna laika dienas studijas: 3420 EUR gadā. Nepilna laika vakara vai brīvdienu studijas: 2930 EUR gadā (2024./25.)
 
Programmas aprakstsSTUDIJU PROCESĀ JŪS APGŪSIET:

▪ Profesionālos studiju kursus: kosmetoloģiju, ķermeņa un sejas masāžas, ķermeņa kosmētiskās procedūras, sejas kosmētiskās procedūras, mezoterapiju un biorevitalizāciju, elektroprocedūras, dekoratīvo kosmētiku, holistisko pieeju un procedūras, SPA masāžas, aromterapiju, mikropigmentācijas pamatus, kosmētikas ķīmiju, kosmētikas jaukšanas pamatus, salona vadību
▪ Nozares medicīnas studiju kursus: anatomiju, fizioloģiju, dermatoloģiju, veselības mācību un higiēnu, terapiju, mikrobioloģiju, uztura mācību, ģenētiku, farmakoloģiju, neatliekamo medicīnisko palīdzību, inovācijas veselības aprūpē
▪ Vispārizglītojošos studiju kursus: uzņēmējdarbību, angļu un spāņu valodas, saskarsmes psiholoģiju, digitālās kompetences profesijā u.c.

PROGRAMMAS UZDEVUMI:

▪ Sagatavot studentus atbilstoši Profesionālās augstākās izglītības valsts standarta un Profesijas standarta „Skaistumkopšanas speciālists (kosmetoloģijā)” prasībām.
▪ Nodrošināt iespēju apgūt nepieciešamās teorētiskās zināšanas, profesionālās prasmes un praktiskās iemaņas, lai varētu pilnvērtīgi strādāt skaistumkopšanas uzņēmumos, veselības aprūpes iestāžu vai komercstruktūru skaistumkopšanas institūcijās kā darba devējs vai darba ņēmējs, vai strādāt kā pašnodarbinātas personas vai kā individuālie komersanti.
▪ Nodrošināt iespēju apgūt nepieciešamās zināšanas un prasmes ar mūsdienu kosmetoloģijas tehnoloģijām un metodēm, pielietojot kosmētikas produktus sejas un / vai ķermeņa skaistumkopšanas problēmu risināšanā.
▪ Ievērot profesionālo darba ētiku, darba un tehniskās drošības standartus, vispārējās higiēnas prasības un citus profesionālās darbības normatīvos aktus.
▪ Nodrošināt studentiem iespēju turpināt pirmā cikla profesionālās augstākās izglītības programmās, lai iegūtu sestā līmeņa profesionālo kvalifikāciju.

SASNIEDZAMIE REZULTĀTI:

▪ Izprot globālās tendences skaistumkopšanas un veselības aprūpes jomā
▪ Izprot savas profesijas higiēnas un drošības noteikumus, profesionālo ētiku
▪ Spēj pielietot komunikācijas stratēģijas dažādās saskarsmes situācijās
▪ Izprot cilvēka anatomiju un fizioloģiskos procesus, spēj saskatīt likumsakarības starp veselību un skaistumkopšanu
▪ Prot ievākt anamnēzi un veikt estētisko problēmu diagnostiku un sniegt rekomendācijas klientam
▪ Patstāvīgi spēj pielietot atbilstošas tehnoloģijas, metodes, kosmētikas produktus sejas un/vai ķermeņa skaistumkopšanas problēmu risināšanā
▪ Spēj veikt atbildīgu uzņēmējdarbību
▪ Savā darbā spēj ieviest jaunākos, uz pierādījumiem balstītus, veselības aprūpes jomas pētījumus

Absolvējot programmu “Estētiskā kosmetoloģija” JŪS IEKĻAUS ĀRSTNIECĪBAS PERSONU REĢISTRĀ, kas pavērs plašas iespējas profesionālajai darbībai.

Karjeras iespējas

• Vadīt skaistumkopšanas salonu vai SPA;
• Atvērt savu skaistumkopšanas praksi;
• Strādāt ārstniecības iestādē Latvijā.
Programmas mājaslapawww.turiba.lv/lv/uznemsana/studiju-programmas-1/1-limena-koledzas-programmas/estetiska-kosmetologija
Iepriekšējā izglītība, prasības- Vidējā izglītība. CE sertifikāti latviešu valodā, matemātikā un svešvalodā (var aizstāt ar STIP svešvalodā). Vidējās izglītības atestāta / diploma atzīme nevienā no mācību priekšmetiem nav zemāka par 4 ballēm.
- 1. līmeņa vai augstāka medicīniskā izglītība.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2024./2025. gadā: lasīt šeit

2024. gada 18. janvārī Starptautiskā kosmetoloģijas koledža (SKK) ir pievienota Biznesa augstskolai Turība (BAT), kļūstot par BAT Veselības aprūpes nodaļu.
Augstskola
Iestādes tips:Lietišķo zinātņu universitāte
Graudu iela 68, Rīga, LV-1058
Tel:67622551, 67622333
E-pasts:turiba@turiba.lv; sic@turiba.lv  www.turiba.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2024./2025. gadā: lasīt šeit

2024. gada 18. janvārī Starptautiskā kosmetoloģijas koledža (SKK) ir pievienota Biznesa augstskolai Turība (BAT), kļūstot par BAT Veselības aprūpes nodaļu.