Jelgavas Amatu vidusskola - Frizieru pakalpojumi - Arodizglītība

Frizieru pakalpojumi
Uzņemšana:Plānota uzņemšana 2024./25. gadā
Ieraksts atjaunots:2024-02-06
Programmas veidsArodizglītība pēc pamatizglītības -3. LKI (programma ar kodu 32)
Profesionālā kvalifikācijaFrizieris (3. PKL) Standarts / kvalifikācijas prasības
Izglītības dokuments Atestāts par arodizglītību;
Licence / akreditācijaVairāk par licencēšanu/akreditāciju lasīt šeit
Programmas kods32815021
 
Ilgums3 gadi
Izglītības ieguves formaKlātiene
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts/ pašvaldības budžets
GrantsAudzēkņi saņem stipendiju
 
Programmas aprakstsProfesionālās izglītības programmas īstenošanai izsniegta licence arī darba vidē balstītu mācību formā.

izieris ir radošs kvalificēts speciālists, kurš spēj apkalpot klientus un organizēt darba procesus frizētavās, pielietot darba tehnoloģijas un profesionālo matu kosmētiku, ievērot sanitāri higiēniskos noteikumus un veidot pozitīvas attiecības ar klientu. Frizieris ir sagatavots kvalificētam darbam klientu apkalpošanai dāmu un kungu frizētavās. Pārzina izmantojamās parfimērijas veidus un īpašības un dekoratīvās kosmētikas pielietojuma iespējas. Frizieris prot pareizi rīkoties ar instrumentu piederumiem, aparatūru, izpildīt dažādus (kreatīvus un klasiskus) matu griezumus, modernas un klasiskas matu krāsošanas tehnikas, veidot frizūras no īsiem un gariem matiem, likt ķīmiskos ilgviļņus.

Kas jāmācās:

Kvalifikācijas apguvi var uzsākt pēc pamata vai vidējās izglītības apguves. Jāapgūst profesionalie mācību priekšmeti: friziera darbu tehnoloģija, materiālmācība, tēlotājmākslas pamati, dekoratīvā kosmētika, sanitārija un higiēna, frizūru attīstības vēsture, cilvēka mata un ādas anatomija, darba aizsardzība. Teorijas priekšmetu apguve tiek nostiprināta praktisko mācību nodarbībās skolā un kvalifikācijas praksē-frizētavās. Tikai pamatskolu beigušajiem paralēli jāapgūst arī vispārizglītojošie prieksmeti: latviešu valoda un literatūra, svešvaloda, saskarsme, matemātika, lietišķā informātika, ķīmija, vēsture, sports. Šo priekšmetu satura apjoms dod tiesības turpināt izglītību vidējās profesionālās izglītības programmas vai vispārējās vidējās izglītības izlīdzinošajā programmā – vidējas izglītības ieguvei.
Iepriekšējā izglītība, prasības15 gadi, pamatizglītība
Profesionālās izglītības iestāde
Iestādes tips:Profesionālā vidusskola
Nosaukums izglītības iestāžu reģistrā:Jelgavas valstpilsētas pašvaldības profesionālā vidusskola "Jelgavas Amatu vidusskola"
Akadēmijas iela 25, Jelgava, LV-3001
Tel:63026175; 63022610
E-pasts:avsk@izglitiba.jelgava.lv  www.javs.lv