Latvijas Kultūras akadēmija - Starptautiskais mediju un kultūras menedžments (Uzņemšanas gads tiks precizēts) - Mag. studijas

Starptautiskais mediju un kultūras menedžments (Uzņemšanas gads tiks precizēts)
Ieraksts atjaunots:2021-04-30
Programmas veidsMaģistra studiju programma
GrādsHumanitāro zinātņu maģistrs mākslās
Izglītības dokuments Maģistra diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā studiju virziena akreditācija pagarināta līdz 30.06.2023.
Programmas kods45212
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti80
Mācību valodavācu (DE)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai par maksu (tiks precizēta)
 
Programmas aprakstsSTUDIJU PROGRAMMAS MĒRĶIS ir sagatavot konkurētspējīgus mediju un kultūras menedžerus, kuri spēj darboties un gūt panākumus modernā Eiropas kultūras telpā visdažādākajās kultūras nozarēs.

Programma kopumā attīsta izpratni par kultūras, mediju un mākslas organizāciju darbību, kultūras finansēšanas mehānismiem un tiesisko pamatojumu, tā sniedz plašu ieskatu aktuālajos kultūras procesos, nodrošina teorētiskās un praktiskās zināšanas, lai programmu studenti būtu spējīgi darboties visdažādākajās ar kultūru saistītajās sfērās: vizuālās mākslas, skatuves mākslas, mūzikas, muzeju un galeriju, festivālu, mediju, kultūrpolitikas nozarēs. Īpašs smaguma punkts ir arī digitālā komunikācija un mediji.

Līdzās teorētiskajām zināšanām programmā īpaši ir izcelts praktiskās darbības faktors. Studiju laikā studenti nodarbojas ar dažādiem projektiem un veic praksi kādā no plašā klāstā piedāvātām institūcijām Vācijā. Prakse attīsta studentu spēju konstruktīvi iekļaut iegūto teorētisko pieredzi pastāvošajā organizācijas vidē starptautiskā līmenī.

2018.gadā Hamburgā nodibināta “Vācijas-Latvijas zinātnes biedrība” (Deutsch-Lettische Wissenschaftsgesellschaft), kuras mērķis ir veicināt Latvijas Kultūras Akadēmijas, bet it īpaši starptautiskās mediju un kultūras menedžmenta programmas starptautisku atpazīstamību. Prominentie biedrības biedri veicinās arī finanšu piesaisti, kas būs domāta zinātniskā darba veikšanai un arī studentu stipendijām. Pašlaik tiek strādāts pie padziļinātas savstarpējas sadarbības modeļa izveides ar Hamburgas Mediju Skolu (Hamburg Media School), kas veicinātu savstarpēju mācību spēku un studentu sadarbību un apmaiņu.

Studējošo loks šajā apakšprogrammā ir starptautisks – ir pārstāvēti latviešu, vācu, austriešu, poļu, čehu, kā arī citu valstu studējošie

Apakšprogrammu vada Latvijas un Vācijas mācību spēki. Lielākā daļa no viņiem ir aktīvi praktiķi, kas ieguvuši vadošu pozīciju savā nozarē. Vienlaikus visiem ir bagāta pedagoģiskā pieredze starptautiskās augstskolās un universitātēs.
Programmas mājaslapawww.lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/studijas/kategorija/starptautiskais-mediju-un-kulturas-menedzments
Iepriekšējā izglītība, prasībasAugstākā izglītība - bakalaura grāds (vai tam pielīdzināma izglītība). Iestājpārbaudījums:
•vācu valodas zināšanu pārbaude notiek sarunu veidā;
•vispārēja mediju un kultūras zināšanu pārbaude notiek pārrunu veidā, kur reflektantiem tiek uzdoti jautājumi par viņu Curriculum vitae un iesniegto motivācijas vēstuli;
•praktiska uzdevuma risināšana. Tiek sniegta menedžmenta situācija, kurai jādod savs iespējamais risinājums.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2021./2022. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Ludzas iela 24, Rīga, LV-1003
Tel:67140175
E-pasts:admin@lka.edu.lv  www.lka.edu.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2021./2022. gadā: lasīt šeit