Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāle - Māszinības - Prof. bak. studijas

Māszinības
Uzņemšana:Uzņemšana 2023./24. gadā
Ieraksts atjaunots:2023-03-10
Programmas veidsProfesionālā bakalaura studiju programma - 6. LKI (1. cikls, programma ar kodu 42)
GrādsProfesionālais bakalaurs veselības aprūpē
Profesionālā kvalifikācijaMāsa (vispārējās aprūpes māsa) (6. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālā bakalaura diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 08.05.2023.
Programmas kods42723
 
Ilgums4 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai maksas: 2300 EUR gadā (2023./24.)
 
Programmas aprakstsStudiju programma Māszinības nodrošina profesionālā bakalaura izglītības ieguvi ar vispārējās aprūpes māsas kvalifikāciju un sagatavo tālākām studijām maģistra studiju programmā.

Reflektanti var pieteikties studiju turpināšanai vēlākos studiju posmos. Iepriekšējā izglītībā vai profesionālajā pieredzē sasniegtu studiju rezultātu atzīšana un studiju sākšana profesionālā bakalaura studiju programmā Māszinības ir atkarīga no iepriekš iegūtās izglītības (pēc individuālā plāna).

Studiju vide

Šajā programmā topošajām māsām intensīva prakse sākas jau pirmajā kursā, veiksmīgi kombinējot teorētisko un praktisko apmācību. Prakses laiks un praktiskās nodarbības ir puse no studiju kopējā ilguma; prakse ir individuāla, un tā iekļauj reālu darbu ar pacientiem, nevis tikai novērojumus.

Studiju laikā tu iepazīsies ar labāko praksi pacientu drošības un aprūpes kvalitātes nodrošināšanai, iemācīsies domāt kritiski, risināt problēmas un nodrošināt aprūpi drošā un simulētā vidē, kur kļūdas nerada risku vai apdraudējumu pacientiem.

Būtiska studiju sastāvdaļa ir klīniskās prakses, kas notiek Latvijas vadošajās universitātes un reģionālajās slimnīcās un klīnikās, kā arī citās veselības un sociālās aprūpes institūcijās.

Studiju metodes

Apmācību pieeja integrē gan individuālo, gan komandas apmācību. Visā studiju laikā sastapsies un apgūsi zināšanas ar dažādu studiju metožu palīdzību: lekcijas, semināri, pētniecisko projektu izstrāde un to apspriešana, grupu darbs un problēmsituāciju analīze, risinājumu meklēšana, kā arī individuāls darbs RSU bibliotēkā, kas tev nodrošinās jaunāko teorētisko literatūru un piekļuvi zinātniskajām datubāzēm no visas pasaules.

Klīnisko studiju kursu praktiskās nodarbības iziesi Baltijā modernākajā simulāciju tehnoloģiju centrā, kur imitētā vidē precīzi apgūsi māsu praksē nepieciešamās klīniskās prasmes, sākot ar vienkāršām manipulācijām (vēnu punkcijas, injekcijas, zondēšana, elpošanas un dzirdes sistēmu pārbaude, mākslīgā elpināšana, šuvju uzlikšanu u.tml.), līdz pat sarežģītām ķirurģiskām operācijām un pat dzemdību pieņemšanai. Šīs praktiskās simulācijas ļaus uzlabot klīniskās prasmes, iemācīs tev darbu komandā un stiprinās tavas komunikācijas prasmes un pašpaļāvību. Viss minētais būs svarīgs situācijā, kad saskarsies ar reāliem pacientiem.

Studiju laikā tu iepazīsies ar labāko praksi pacientu drošības un aprūpes kvalitātes nodrošināšanai, iemācīsies domāt kritiski, piemērot uz pierādījumiem balstīto praksi, risināt problēmas un nodrošināt aprūpi drošā, simulētā vidē, kur kļūdas nerada risku vai apdraudējumu pacientiem.

Darba iespējas pēc studijām

Māsa strādā veselības aprūpes iestādēs, kā arī sabiedrības veselības jomā, patstāvīgi veicot pacientu aprūpi, piedaloties ārstniecībā, vadot pacientu aprūpes darbu, izglītojot pacientus, viņu ģimenes locekļus, aprūpes komandas locekļus un sabiedrību.

Māsa strādā klīnikās, ģimenes ārstu praksēs un veselības centros, privātpraksēs, doktorātos, kā arī institūcijās, kas koordinē pacientu aprūpi.
Programmas mājaslapawww.rsu.lv/studiju-programma/maszinibas-liepaja
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība, CE latviešu valodā, matemātikā un svešvalodā (vai starptautiskas testēšanas institūcijas pārbaudījuma dokuments). Gada atzīme bioloģijā vai dabaszinībās.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2023./2024. gadā: lejupielādēt šeit
Augstskola
Iestādes tips:Latvijas augstskolas filiāle
Riņķu iela 24/26, Liepāja, LV-3405
Tel:63442118; 63484632; 26521460
E-pasts:dita.role@rsu.lv  www.rsu.lv/fakultates/liepajas-filiale
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2023./2024. gadā: lejupielādēt šeit