Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāle - Restaurācija - Bak. studijas

Restaurācija
Uzņemšana:Uzņemšana 2022./23. gadā
Ieraksts atjaunots:2021-12-14
Programmas veidsBakalaura studiju programma
GrādsHumanitāro zinātņu bakalaurs mākslās
Izglītības dokuments Bakalaura diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā studiju virziena akreditācija pagarināta līdz 31.12.2023.
Programmas kods43211
 
Ilgums4 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
 
Programmas aprakstsAkadēmiskā bakalaura augstākās izglītības programmas "Māksla" apakšnozare "Restaurācija".

Latgales filiālē tiek apgūta glezniecības restaurācija uz koka pamatnes.

Apraksts

Restaurācijas apakšnozares studijās ir iekļauti akadēmiskie priekšmeti un priekšmetu bloki, kas sniedz teorētiskas zināšanas un praktiskas iemaņas tādos restaurācijas veidos kā stājglezniecības un monumentālās glezniecības restaurācija. Restaurācijas teorētiskajās disciplīnās ir iekļauta glezniecības tehnoloģija un speciālā ķīmija. Lekcijas sniedz zināšanas par mākslas darba struktūras izpēti, bojājumu diagnostiku un restaurācijā pielietojamajiem materiāliem.

Praktiskajās nodarbībās tiek apgūti dažādi restaurācijas procesi. Strādājot ar konkrētu mākslas darbu, notiek teorētisko zināšanu pārbaude un padziļināšana. Restaurācijas praktiskajās disciplīnās ietilpst arī glezniecības un grafikas darbu kopēšana, kas dod zināšanas par gleznu optisko struktūru uzbūvi, dažādu tehniku raksturu, attīsta prasmes, kas nepieciešamas restauratora darbā. Ar katru studiju gadu veicot aizvien sarežģītākus uzdevumus restaurācijas jomā, students kļūst par speciālistu, kas spēj patstāvīgi strādāt. Studenti apgūst restaurācijas zinātniskos pamatprincipus un iemācās noformēt starptautiskajai praksei atbilstošu restaurācijas dokumentāciju.

Mācību laikā studentiem ir iespēja piedalīties ne tikai ar radošo darbu, bet arī ar specialitāti saistītās zinātniskajās konferencēs un izstādēs. Katedra sadarbojas ar Latvijas muzejiem, Latvijas Zinātņu akadēmijas Koksnes ķīmijas institūtu, Rīgas Tehniskās Universitātes Ķīmijas tehnoloģijas fakultāti. Restaurācijas katedra sadarbojas ar restaurācijas institūtiem un mākslas augstskolām Eiropā. Sadarbībā ietilpst arī Erasmus un Erasmus+ apmaiņas programma.
Programmas mājaslapawww.lma.lv/studijas/studiju-nozares/restauracija
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība, CE - latviešu valoda, matemātika un svešvaloda. Svešvalodas CE (angļu, vācu, franču) vērtējums var tikt aizstāts ar starptautiskā testa (ST) vērtējumu. Īpašās piemērotības un sagatavotības pārbaudījumi zīmēšanā, gleznošanā un/ vai veidošanā un kompozīcijā un/ vai portfolio.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2022./2023. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Baznīcas iela 34A, Rēzekne, LV-4601
Tel:64621723; 29995083
E-pasts:ilma.steinberga@lma.lv  www.lma.lv/akademija/struktura/latgales-filiale
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2022./2023. gadā: lasīt šeit