Liepājas Jūrniecības koledža - Jūras transports - Prof. vidējā izglītība pēc pamatizglītības

Jūras transports
Uzņemšana:Plānota uzņemšana 2022./23. gadā
Ieraksts atjaunots:2021-12-15
Programmas veidsProfesionālā vidējā izglītība pēc pamatizglītības - 3. PKL (3.līmeņa profesionālā kvalifikācija)
Profesionālā kvalifikācijaSardzes stūrmanis uz kuģiem, mazākiem par 3000 BT (3. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Diploms par profesionālo vidējo izglītību;
Licence / akreditācijaVairāk par licencēšanu/akreditāciju lasīt šeit
Programmas kods33525061
 
Ilgums4 gadi
Izglītības ieguves formaKlātiene
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
GrantsAudzēkņi saņem stipendiju
 
Programmas aprakstsSardzes stūrmanis uz kuģiem, mazākiem par 3000 BT, var strādāt uz dažādu tipu kuģiem, kuru bruto tilpība ir mazāka par 3000 BT. Nodrošina kuģa, kravas, pasažieru un apkalpes drošību, plāno, analizē un organizē kuģa pārgājienu un patstāvīgi vada kuģi, nodrošina radiosakarus un sardzes pienākumu pildīšanu, kuģa tehnisko ekspluatāciju, kravas operācijas un citas ar kuģa darbību saistītas operācijas. Ievēro darba aizsardzības, labas darba prakses, vides aizsardzības un saistošo nacionālo un starptautisko normatīvo aktu prasības.
Sardzes stūrmanis uz kuģiem, mazākiem par 3000 BT, var strādāt uz Latvijas vai citu valstu karogu kuģiem starptautiskajā kuģošanā ar nosacījumu, ka viņa profesionālās kompetences saskaņā ar normatīvajos aktos par jūrnieku sertificēšanu noteiktajām prasībām atbilst 1978. gada Starptautiskās konvencijas par jūrnieku sagatavošanu, sertificēšanu un sardzes pildīšanu
(STCW konvencija) kodeksa A-II/1. un A-IV/2. standarta prasībām. Sardzes stūrmanis uz kuģiem, mazākiem par 3000 BT, var strādāt uz iekšējo ūdeņu kuģiem, komercdarbībā iesaistītiem atpūtas kuģiem un zvejas kuģiem ar nosacījumu, ka viņa profesionālās kompetences atbilst normatīvajos aktos par jūrnieku sertificēšanu noteiktajām prasībām.
Iepriekšējā izglītība, prasības15 gadi, pamatizglītība. Reflektantiem izvirzītās prasības – pamatizglītības apliecības sekmju izrakstā mācību priekšmetos: matemātka, fizika, ķīmija, angļu valoda, latviešu valoda - atzīme nav zemāka par 4 ballēm. Uzņemšana notiek bez iestājpārbaudījumiem konkursa kārtībā, ņemot vērā vērtējumu summu pamatizglītības dokumentā matemātikā, latviešu valodā, un angļu valodā un izglītības dokumenta vidējo vērtējumu.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju un profesionālās izglītības programmās 2022./2023. gadā: lasīt šeit
Koledža
Uliha iela 5, Liepāja, LV-3401
Tel:63424880; 29130491
E-pasts:kanceleja@ljk.lv  www.ljk.lv