Daugavpils medicīnas koledža - Estētiskā kosmetoloģija - 1. līm. prof. studijas

Estētiskā kosmetoloģija
Uzņemšana:Uzņemšana 2023./24. gadā
Ieraksts atjaunots:2023-03-30
Programmas veids1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma - 5. LKI (īsais cikls, programma ar kodu 41)
Profesionālā kvalifikācijaSkaistumkopšanas speciālists (kosmetoloģijā) (5. PKL) Standarts / kvalifikācijas prasības
Izglītības dokuments Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 27.10.2028.
Programmas kods41722
 
Ilgums2 gadi (ar iepriekš iegūtu medicīnisko izglītību); 3 gadi (ar vidējo izglītību)
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti80 vai 120
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaMaksas programma - 2000 EUR gadā (iespējams dalītais ikmēneša maksājums) (2023./24.)
 
Programmas aprakstsProfesionālās kvalifikācijas prasības

Profesijas specializācijas: Skaistumkopšanas speciālists (kosmetoloģijā) pamatspecialitāte atbilstoši Ministru kabineta 2016.gada 24.maija noteikumu Nr.317 “Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistra izveides, papildināšanas un uzturēšanas kārtība” 1.pielikuma 4.punktam. Skaistumkopšanas speciālists (kosmetoloģijā) specialitātes kompetence kā arī teorētisko zināšanu un praktisko iemaņu apjoms ir noteikts Ministru kabineta 2009.gada 24.marta noteikumos Nr.268 „Noteikumi par ārstniecības personu un studējošo, kuri apgūst pirmā vai otrā līmeņa profesionālās augstākās medicīniskās izglītības programmas, kompetenci ārstniecībā un šo personu teorētisko un praktisko zināšanu apjomu”

Saistītās profesijas, kvalifikācijas līmenis: Skaistumkopšanas speciālists (kosmetoloģijā) profesijas saistītās profesijas noteiktas Ministru kabineta 2016.gada 24.maija noteikumu Nr.317 “Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistra izveides, papildināšanas un uzturēšanas kārtība” 1.pielikuma 1.1.punktā. Skaistumkopšanas speciālists (kosmetoloģijā) profesijas saistīto profesiju kompetence kā arī teorētisko zināšanu un praktisko iemaņu apjoms ir noteikts Ministru kabineta 2009.gada 24.marta noteikumos Nr.268 „Noteikumi par ārstniecības personu un studējošo, kuri apgūst pirmā vai otrā līmeņa profesionālās augstākās medicīniskās izglītības programmas, kompetenci ārstniecībā un šo personu teorētisko un praktisko zināšanu apjomu”}

Profesionālās darbības pamatuzdevumu un pienākumu kopsavilkums

Skaistumkopšanas speciālists (kosmetoloģijā) ir ārstniecības persona, kura ir ieguvusi pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību un praktizē skaistumkopšanas jomā, strādājot ar kosmētikas produktiem un medicīniskām tehnoloģijām, veicot sejas un ķermeņa skaistumkopšanas procedūras; ievēro profesionālo ētiku un profesionālo darbību reglamentējošos normatīvos aktus; pārzina kosmētikas tirgu, kā arī sniedz citus kosmētiska rakstura pakalpojumus un konsultācijas, ievērojot savas profesionālās lomas un kompetences robežas; rūpējas par savu profesionālo pilnveidošanu izvēlētajā skaistumkopšanas darbības jomā.

Skaistumkopšanas speciālists (kosmetoloģijā) var strādāt ārstniecības iestādēs un citu uzņēmumu skaistumkopšanas institūcijās vai kā pašnodarbināta persona vai individuālais komersants.

Pielikumā Skaistumkopšanas speciālists (kosmetoloģijā) profesijas standarts - Profesionālās darbības pamatuzdevumi un pienākumi.

Studiju programmas rezultāti

* personas kopējā organisma veselības atbilstības novērtēšana kosmetoloģisko procedūru īstenošanai;}
* kosmetoloģiskās aprūpes plānu sastādīšana;
* kosmetoloģijas un estētiskās medicīnas procedūru un manipulāciju veikšana;
* sabiedrības veselības un slimību profilakses veicināšana saskaņā ar personas drošības pamatprincipiem;
* profesionālās darbības vispārējo pamatprincipu ievērošana.
Programmas mājaslapadmk.lv/studiju-programmas
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība. Reflektanti tiek reģistrēti studiju programmās, pamatojoties uz centralizēto un tiem pielīdzināto eksāmenu rezultātiem. Personas, kuras vidējo izglītību ieguvušas līdz 2004. gadam, (neieskaitot), kā arī personas, kuras ieguvušas vidējo izglītību ārvalstīs, vai personas, kuras normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā bijušas atbrīvotas no vidējās izglītības valsts pārbaudījumiem, var tikt uzņemtas studiju programmās, pamatojoties uz vidējās izglītības dokumenta gada atzīmēm.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi 2023./2024. gadā: lejupielādēt šeit
Koledža
Iestādes tips:Koledža
Nosaukums izglītības iestāžu reģistrā:Daugavpils Universitātes aģentūra "Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža"
Varšavas iela 26A, Daugavpils, LV-5404
Tel:65437943
E-pasts:info@dmk.lv; lietvede@dmk.lv  www.dmk.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi 2023./2024. gadā: lejupielādēt šeit