Latvijas Universitāte - Baltu filoloģija - Mag. studijas

Baltu filoloģija
Uzņemšana:Uzņemšana 2021./22. gadā
Ieraksts atjaunots:2021-05-14
Programmas veidsMaģistra studiju programma
GrādsHumanitāro zinātņu maģistrs filoloģijā
Izglītības dokuments Maģistra diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā studiju virziena akreditācija pagarināta līdz 30.06.2024.
Programmas kods45226
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti80
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai maksas: 2200 EUR gadā (2021./22.)
GrantsLasīt šeit: https://www.lu.lv/gribustudet/stipendijas-un-krediti/stipendijas/
 
Programmas aprakstsProgrammas mērķis – sagatavot augstas akadēmiskās un zinātniskās kvalifikācijas latviešu valodniecības, literatūrzinātnes, folkloristikas, teātra zinātnes, baltistikas un lituānistikas speciālistus, kuri būs Latvijas nākotnes kultūras un valodas telpas veidotāji.

Uzdevumi:

Sekmēt jaunas starpdisciplināras zināšanas un mūsdienīgu prasmju apguvi;
Izmantot jaunas pasniegšanas metodes, attīstīt studentu spējas patstāvīgi apgūt, kritiski analizēt un likt lietā iegūtās zināšanas;
Studiju kursos saglabāt, attīstīt un transformēt akadēmiskās zinātnes tradīcijas baltu filoloģijā.

Studiju laikā iegūtās kompetences un prasmes:

Spēt strādāt individuāli un grupās un tās vadīt;
Strukturēt loģiskā veidā pētniecības rezultātus;
Prast pārvaldīt informāciju – atrast un analizēt informāciju, kas nāk no dažādiem avotiem;
Atspoguļot savas personīgās vērtības un kritiski izvērtēt koncepcijas, idejas, teorijas;
Spēt izmantot filoloģijas jaunākās pētniecības un interpretācijas metodes un attīstīt jaunas zināšanas un prasmes Latvijas kultūrtelpā.

Programmu raksturo tās mācībspēki – valsts vadošie zinātnieki, kuru sarakstītos darbus labi pārzina latviešu valodas un kultūras pētnieki Latvijā un ārzemēs.

Studentu sarakstītās kritikas un radošos darbus ir iespējams publicēt vietnēs kroders.lv un ubisunt.lu.lv. Rakstīšanu attīsta teātra kritikas un literatūras kritikas vairāki kursi, bet prasmi strādāt ar tekstu kursi "Stilistika un tekstveide" un "Literārā rediģēšana un valodas prakse".

Baltu maģistra studiju programmā ir iespēja apgūt kopīgu obligāto daļu un jau no pirmā semestra studēt apakšprogrammās, izvēlēties literatūrzinātni, valodniecību, folkloristiku, teātra zinātni, lituānistiku un baltististiku (apakšprogrammas mainās). Atsevišķi kursi virzīti uz praksi ("Literārā rediģēšana un valodas prakse", "Folkloras lauku prakse") un modernajām tehnoloģijām ("Digitālās humanitārās un sociālās zinātnes", "Teksta analīze un modernās tehnoloģijas").

Pēc maģistratūras studijām iespējams iestāties doktorantūrā vai/un strādāt zinātniskos institūtos, Latvijas muzejos, izdevniecībās, masu medijos, valsts un pašvaldības institūcijās, nodarboties ar tulkošanu un rediģēšanu.
Programmas mājaslapawww.lu.lv/studijas/fakultates/humanitaro-zinatnu-fakultate/magistra-limena-studijas/baltu-filologija
Iepriekšējā izglītība, prasībasBakalaura grāds vai profesionālais bakalaura grāds, vai tiem pielīdzināma izglītība; Iestājpārbaudījums.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumus studiju programmās 2021./2022. gadā lejupielādēt šeit
Augstskola
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Tel:67034444
E-pasts:lu@lu.lv  www.lu.lv