Juridiskās koledžas Ventspils filiāle - Tiesību zinātnes - 1. līm. prof. studijas

Tiesību zinātnes
Uzņemšana:Uzņemšana 2022./23. gadā
Ieraksts atjaunots:2022-06-20
Programmas veids1.līmeņa profesionālā studiju programma
Profesionālā kvalifikācijaJurista palīgs (4. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 14.11.2026.
Programmas kods41380
 
Ilgums2,5 gadi
Studiju veidsNepilna laika
Izglītības ieguves formaNeklātiene; Tālmācība
Kredītpunkti88
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksa88 EUR mēnesī (2022./23.)
 
Programmas aprakstsJurista palīgs ir speciālists tiesību jomā, kurš pārzina tiesību pamatnozares, ir apguvis tiesību principu un tiesību normu piemērošanas metodes.

Juridiskās zināšanas ir nepieciešamas katra cilvēka ikdienas dzīvē, slēdzot dažādus līgumus: darba, pirkuma, dāvinājuma, īres un nomas līgumus u.c., dibinot savu privāto uzņēmumu un veicot komercdarbību, pārstāvot savas intereses valsts un pašvaldību iestādēs, uzņēmumos un organizācijās utt.

Jurista palīgs sniedz praktisku palīdzību juristam, zvērinātam notāram, advokātam, tiesnesim un citiem juridisko profesiju pārstāvjiem, kā arī veic citus darbus atbilstoši amata aprakstam; palīdz sagatavot juridiska rakstura dokumentus un ziņojumus, konsultē juridiskos jautājumos, pārstāv personu intereses tiesā, pārbauda dokumentu atbilstību spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

Darba iespējas: jurista palīgs var strādāt privātuzņēmumos un kapitālsabiedrībās, valsts un pašvaldību iestādēs, tiesībsargājošās institūcijās visā Latvijā, šajā profesijā iegūtās zināšanas ir labs papildinājums karjerai jebkurā jomā un amatā.

Kāpēc ir vērts izvēlēties jurista palīga profesiju? Tiesības vajag zināt jebkurā amatā un visās jomās. Pat, ja Jūsu karjera nebūs saistīta ar jurisprudenci pilnībā, divos gados iegūtās zināšanas Jums noderēs visu mūžu un jebkurā dzīves situācijā.

Studiju laikā Jūs iegūsiet iemaņas: darba tiesībās, īpašuma tiesībās, ģimenes tiesībās, mantojuma tiesībās, līgumtiesībās, zaudējumu atlīdzināšanā, administratīvajās tiesībās un administratīvajā procesā, civilprocesā, krimināltiesībās, Latvijas valsts un tiesību vēsturē, konstitucionālajās tiesībās, Eiropas tiesībās, saskarsmes kultūrā, lietvedībā, ekonomikā u.c.

Prakses ietvaros studenti apmeklē Latvijas Republikas Saeimu, Satversmes tiesu, Augstāko tiesu, rajona un apgabaltiesas, ieslodzījumu vietas, zemesgrāmatu nodaļas, komercreģistru, notāru, advokātu un juristu birojus, Valsts tiesu ekspertīžu biroju u.c. Studentiem ir iespēja ERASMUS programmas ietvaros doties uz ārvalstīm mācību praksē līdz pat 4 mēnešiem.
Programmas mājaslapajk.lv/uznemsana/studiju-programmas/tiesibu-zinatnes-2
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība, centralizētie eksāmeni: latviešu valoda un svešvaloda (angļu valoda, vācu valoda, franču valoda, krievu valoda), vai starptautiskā testa (ST) vērtējums svešvalodā.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi 2022./2023. gadā: lasīt šeit
Koledža
Kuldīgas iela 1, Ventspils, LV-3601
Tel:63607798; 26394261
E-pasts:ventspils@jk.lv  jk.lv/ventspils
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi 2022./2023. gadā: lasīt šeit