Raksti

Aktualizēts 2024. gada 14. maijā

Izglītības iestādes aicina ikvienu interesentu apmeklēt atvērto durvju un informācijas dienas, kā arī izstādes, karjeras dienas un citus publiskus pasākumus klātienē vai tiešsaistē! NIID.LV apkopotā informācija tiek regulāri papildināta.

# Aktuālie raksti
Publicēts 2024. gada 10. maijā
Dokumentu iesniegšana profesionālās izglītības programmās 2024./25. mācību gadā

Jūnijā sākas pieteikšanās un dokumentu iesniegšana mācībām profesionālās izglītības programmās, kuras šogad īstenos 41 profesionālās izglītības iestāde, ieskaitot filiāles, kā arī 9 koledžas un 3 vispārējās izglītības iestādes, liecina NIID.lv apkopotā informācija par skolu plāniem. Jaunieši šogad tiek aicināti uzsākt mācības vairāk kā 700 izglītības programmās, no kurām lielākā daļa tiek īstenota par valsts vai pašvaldību budžeta līdzekļiem.

# Noderīgi    # Aktuālie raksti
Publicēts 2024. gada 19. aprīlī

Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, kuri mācās budžeta grupās un klātienē apgūst profesionālās pamatizglītības, arodizglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmas, kuru īstenošanas ilgums ir vismaz 1 gads, var saņemt ikmēneša stipendiju, paaugstinātu ikmēneša stipendiju vai vienreizēju stipendiju.

# Noderīgi
Publicēts 2024. gada 19. aprīlī

9. un 10. maijā jau septīto reizi Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā, notiks nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2024. Tas šogad pulcēs vairāk nekā 120 audzēkņus no 30 profesionālās izglītības iestādēm, kuri sacentīsies 20 prasmju konkursos. Skolēniem, viņu vecākiem, pedagogiem un citiem interesentiem būs iespēja apmeklēt SkillsLatvia 2024 un iepazīt profesionālās izglītības iespējas.

# Aktuālie raksti
Aktualizēts 2024. gada 15. aprīlī
Karjeras konsultācijas un citi atbalsta resursi jauniešiem

Viens no aktuālākajiem jautājumiem, ko sev uzdod jaunieši -  gan tie, kas vēl mācās skolā vai studē augstskolā, gan tie, kas jau domā par darba gaitu uzsākšanu, ir: kā veidot savu profesionālo karjeru? Ko es gribu un varu darīt? Ko no manis sagaida darba tirgus? Kā lai saprot, kur un ko studēt? Lai rastu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, jauniešiem ir pieejamas vairākas atbalsta iespējas karjeras izvēles jomā. 

# Noderīgi
Publicēts 2024. gada 5. aprīlī

Četri zinātnes un inovāciju centri, kas atrodas Ventspilī, Liepājā, Daugavpilī un Cēsīs, aicina gan skolēnus, gan pedagogus, gan ikvienu interesentu interaktīvā veidā caur instalācijām, radošām nodarbībām, zinātnes šoviem un citām aktivitātēm iepazīt daudzveidīgo STEM (zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas) pasauli.

# Noderīgi    # Aktuālie raksti
Aktualizēts 2024. gada 12. martā

2023./2024. mācību gadā 9.klases noslēgumā skolēniem jākārto centralizētie eksāmeni latviešu valodā, svešvalodā un matemātikā. Savukārt, lai pabeigtu vidusskolu, ir jānokārto trīs eksāmeni vismaz optimālajā mācību satura apguves līmenī, un divi - augstākajā līmenī.  Valsts pārbaudes darbu kārtošanai jāpiesakās no 1. novembra līdz 15. decembrim. Lai eksāmeni būtu nokārtoti, 9. klases skolēniem jāuzrāda vismaz 10% snieguma rezultāts, savukārt 12. klases skolēniem - vismaz 15%. Sertifikātus skolēni varēs saņemt elektroniskā formā.

# Noderīgi    # Aktuālie raksti
Publicēts 2024. gada 22. februārī

Lai skolēnos veicinātu interesi un izpratni par dažādām nozarēm un profesijām, ir sagatavoti informatīvie materiāli par profesionālās izglītības iespējām 2024./2025. mācību gadā. Infografikās  atrodama informācija par profesijām 17 dažādās nozarēs,  kuras iespējams apgūt pēc 9. un 12. klases.

# Noderīgi    # Aktuālie raksti
Publicēts 2024. gada 19. februārī

Nacionālajā izglītības iespēju datubāzē (NIID.LV) ir apkopota informācija par uzņemšanu 2024./2025. mācību gadā profesionālās izglītības programmās cilvēkiem ar invaliditāti, prognozējamu invaliditāti un/vai dažāda rakstura funkcionāliem traucējumiem. Par katru izglītības iestādi rakstā sniegta arī noderīga informācija par papildu iespējām: dienesta viesnīcu, rehabilitācijas iespējām, atbalsta personālu un vides pieejamību.

# Noderīgi    # Aktuālie raksti
Aktualizēts 2024. gada 31. janvārī

Augstskolas un koledžas tradicionāli uzņem studentus ne tikai rudenī, bet arī ziemā. NIID.lv apkopotā informācija liecina, ka ziemas uzņemšanu organizē 27 augstākās izglītības iestādes vai to filiāles gan Rīgā, gan reģionos. Atsevišķās programmās ir pieejamas arī budžeta vietas.

# Noderīgi    # Aktuālie raksti

Pages