Rīgas Tehniskā universitāte - Skolotājs - Prof. studijas pēc pamatstudijām

Skolotājs
Uzņemšana:Uzņemšana 2024./25. gadā
Ieraksts atjaunots:2024-03-01
Programmas veidsProfesionālā studiju programma pēc pamatstudijām - 6. LKI (1. cikls, programma ar kodu 46)
Profesionālā kvalifikācijaSkolotājs (6. PKL) Standarts / kvalifikācijas prasības
Izglītības dokuments Profesionālās augstākās izglītības diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā studiju virziena akreditācija pagarināta līdz 31.12.2024.
Programmas kods46141
 
Ilgums1 gads
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti40
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets projekta "Mācītspēks" ietvaros (2024./25.)
 
Programmas aprakstsStudiju programmas „Skolotājs” unikalitāti pamato tās īstenošanas forma – darba vidē balstītas studijas. Pretendentiem ar bakalaura un arī maģistra grādu tā ir iespēja gada laikā apgūt pedagoģisko kompetenci - tādējādi topošie skolotāji būs ne tikai savas jomas speciālisti, kas ieguvuši paziļinātu izpratni pamatstudijās vai maģistra studijās, bet arī skolotāji, kuri būs ieguvuši profesionālās zināšanas un iemaņas praktiskajā darbībā studiju laikā. Studiju programmas saturu veido nozares studiju kursi, diplomdarba izstrāde, prakse un integrētās mācību metodikas kursi dabaszinātņu, matemātikas, valodu, tehnoloģiju, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslās, sociālo zinību un vēstures, veselības un fizisko aktivitāšu jomās.

Piedāvātie studiju moduļi:
-matemātika;
-tehnoloģiju joma;
-valodu joma;
-veselības un fiziskās aktivitātes;
-dabas zinātņu joma;
-kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslās joma;
-sociālā un pilsoniskā joma.
Iepriekšējā izglītība, prasības1.variants
Bakalaura un/vai maģistra grāds vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vai tai pielīdzināma augstākā izglītība izvēlētās mācību jomas atbilstošā zinātnes nozarē;
2.variants
Bakalaura un/vai maģistra grāds vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība un studiju programmas ietvaros apgūti mācību jomai atbilstoši studiju kursi 12 kredītpunktu apjomā;
3.variants
Bakalaura un/vai maģistra grāds vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība ar mācību jomu nesaistītā nozarē, bet LiepU iestājpārbaudījumā izvēlētajā mācību jomā iegūts vērtējums ļoti labi/teicami/izcili (8-10).
Papildu nosacījumi: angļu/vācu/spāņu/franču/zviedru/krievu valodas prasme vismaz B2 līmenī saskaņā ar Eiropas kopīgajām valodu pamatnostādnēm, vai vērtējums angļu, vācu, franču, spāņu vai krievu valodā iepriekšējās izglītības dokumentā (atzīmei jābūt ne zemākai kā 7 (10 ballu skalā) jeb „labi”), izņemot gadījumus, kad iepriekšējā izglītība iegūta angļu, vācu, franču, zviedru, krievu vai spāņu valodā.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2024./2025. gadā: lasīt šeit

2024. gada 1. martā Liepājas Universitāte (LiepU) kā atsevišķa struktūrvienība pievienojās Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU), kļūstot par RTU Liepājas akadēmiju, vienlaikus saglabājot savu autonomiju un universitātei raksturīgās humanitārās un sociālās zinātnes.
Augstskola
Iestādes tips:Zinātnes universitāte
Ķīpsalas iela 6A, Rīga, LV-1048
Tel:67089333; 27089999
E-pasts:info@rtu.lv; rtu@rtu.lv  www.rtu.lv