Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija - Komandējošā sastāva virsnieks - Prof. studijas pēc pamatstudijām

Komandējošā sastāva virsnieks
Uzņemšana:Uzņemšana 2024./25. gadā
Ieraksts atjaunots:2024-02-28
Programmas veidsProfesionālā studiju programma pēc pamatstudijām - 6. LKI (1. cikls, programma ar kodu 46)
Profesionālā kvalifikācijaLeitnants (6. PKL)
Izglītības dokuments Profesionālās augstākās izglītības diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā studiju virziena akreditācija pagarināta līdz 31.12.2024.
Programmas kods46862
 
Ilgums1 gads un 4 mēneši
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti52
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
GrantsStudējošais mācību laikā saņem atlīdzību – karavīra mēnešalgu un karavīram paredzētās sociālās garantijas – normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un apmērā.
 
Programmas aprakstsIzvēlies valsts apmaksāto profesionālo augstākās izglītības studiju programmu Komandējošā sastāva virsnieks un divos gados iegūsti augstāko izglītību ar garantētu iespēju strādāt Nacionālajos bruņotajos spēkos!

Pēc studiju beigšanas Tava specializācija būs atkarīga no tā, kas apgūts iepriekš augstskolā. Vari turpināt studijas aizsardzības akadēmijas maģistra studiju programmā vai papildināt zināšanas karjeras kursos.

Studiju programmas mērķis: sagatavot studējošos par vidējā līmeņa vadītājiem dienestam Nacionālo bruņoto spēku (NBS), Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības daudznacionālajās vienībās ar izteiktām līdera spējām, augstu motivāciju un profesionālo kompetenci.

Studiju rezultāti: prast vadīt personālu, kontrolēt pakļauto struktūrvienību darbu, spēt uzņemties atbildību par pieņemtajiem lēmumiem un to sekām; rīkoties ētiski, likumiski un izprast atbildību par profesionālās darbības ietekmi uz vidi un sabiedrību, nodrošinot sadarbību ar valsts, ārvalstu un pašvaldību institūcijām, juridiskām un fiziskām personām savas kompetences ietvaros; spēt uzņēmējdarbības vadīšanā un personāla psiholoģijā iegūtās zināšanas izmantot atbilstoši mērķiem, sekojot to īstenošanas gaitai, pieņemot lēmumus un veicot korekcijas darbības optimizēšanai.

Studiju programmas saturs

1. STUDIJU GADS
Pirmajā studiju gadā iziesi otru intensīvāko virsnieku militāro apmācību Latvijā pēc NBS Speciālo uzdevumu vienības virsnieku apmācības. Sākotnēji apgūsi jaunākajam līderim, kājnieku nodaļas komandierim, nepieciešamās zināšanas un prasmes. Pēc tam pilnveidosi zināšanas par strēlnieku ieroču uzbūvi un spējām, kaujas tehniku un bruņojumu, iepazīsies ar kaujas atbalstu un kaujas nodrošinājumu saistītajiem priekšmetiem. Tad sekos iegūto militārās vadības zināšanu, fizisko un psiholoģisko spēju, noturības un piemērotības virsnieka profesijai pārbaude Kaujas izturības kursā. Mācību gada noslēgumā iemācīsies plānot un praktiski vadīsi kājnieku vada operācijas.

2. STUDIJU GADS
Otrajā studiju gadā apgūsi jaunākajam līderim nepieciešamās zināšanas par militāro vadību, psiholoģiju, pedagoģiju un militārajām tiesībām. Nepieciešamās zināšanas papildinās civilās aizsardzības un karamākslas vēstures mācību priekšmeti. Studiju noslēgumā gūsi praksi NBS vienībās un veiksi izpēti, kā arī apliecināsi, ka esi guvis nepieciešamo kvalifikāciju, uzrakstot un aizstāvot diplomdarbu.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts.
Programmas mājaslapawww.naa.mil.lv/lv/studijasstudijasstudiju-programmas/karjeras-kursi/komandejosa-sastava-virsnieka-programma
Iepriekšējā izglītība, prasībasAugstākā izglītība. Zināšanu līmeņa pārbaude: tests angļu valodā, lai noteiktu zināšanu līmeni šajā priekšmetā.
Lai pieteiktos studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā (NAA), Tev jābūt:
• Latvijas Republikas pilsonim,
• vecumā no 18 līdz 35 gadiem,
• ar augstāko izglītību,
• valsts valodas zināšanām (C1),
• bez kriminālās sodāmības,
• ar labu veselību un fizisko sagatavotību.
Pirms imatrikulēšanas (ierakstīšanas augstskolā studējošo sarakstā) otrā līmeņa profesionālas augstākās izglītības studiju programmā Tev jāpabeidz pirmsstudiju kurss – Kadeta kandidāta kurss, kas sastāv no:
• Militārās pamatapmācības kursa (1. un 2. līmenis) NBS Kājnieku skolā no septembra līdz decembrim (13 nedēļas);
• Jaunākā līdera kursa no janvāra līdz februārim (6 nedēļas).
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2024./2025. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Iestādes tips:Lietišķo zinātņu augstskola
Ezermalas iela 8B, Rīga, LV-1014
Tel:28305726; 67076881 (rektors)
E-pasts:naa@mil.lv  www.naa.mil.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2024./2025. gadā: lasīt šeit