Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledža - Estētiskā kosmetoloģija - 1. līm. prof. studijas

Estētiskā kosmetoloģija
Uzņemšana:Uzņemšana 2024./25. gadā
Ieraksts atjaunots:2023-11-03
Programmas veids1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma - 5. LKI (īsais cikls, programma ar kodu 41)
Profesionālā kvalifikācijaSkaistumkopšanas speciālists (kosmetoloģijā) (5. PKL) Standarts / kvalifikācijas prasības
Izglītības dokuments Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 15.12.2028.
Programmas kods41722
 
Ilgums2 gadi (ar pirmā līmeņa profesionālo augstāko vai augstāku medicīnisko izglītību); 3 gadi (ar vidējo izglītību)
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti80 vai 120
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaMaksas programma - 2500 EUR gadā (250 EUR mēnesī) (2023./24.)
 
Programmas aprakstsSpecialitātes apraksts

Skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā ir ārstniecības persona ar specializāciju dažādās skaistumkopšanas jomās, kura strādā skaistumkopšanas institūcijās, veselības aprūpes iestādēs vai kā privātpersona ar kosmetoloģijas tehnoloģijām un metodēm, kosmētikas produktiem sejas un/ vai ķermeņa problēmu risināšanā ievērojot profesionālo darba ētiku, tehniskās drošības standartus, vispārējās higiēnas prasības un citus normatīvos aktus. Pārzina kosmētikas tirgu un rūpējas par savu izaugsmi izvēlētajā skaistumkopšanas darbības jomā – kosmētikas un kosmētikas produktu menedžments, solārija aparatūras menedžments, kosmetoloģijas tehnoloģiju un metožu konsultants.
Skaistumkopšanas speciālista kosmetoloģijā galvenie profesionālie uzdevumi

Atkarībā no izvēlētās jomas skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā apgūst un lieto jomai specifiskās zinātniski pamatotās kosmetoloģijas tehnoloģijas un metodes, kosmētiku un kosmētikas produktus, konsultēšanas metodes, kā arī sniedz citus kosmētiska rakstura pakalpojumus, ievērojot savas profesionālās lomas un kompetences robežas.
Profesijas standarts

Skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā – profesijas standarts

Studiju programmas mērķis

Sagatavot kvalificētus pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības skaistumkopšanas speciālistus kosmetoloģijā, nodrošinot zināšanu un prasmju apguvi izvēlētajā profesijā, veidojot atbildīgu, radošu un profesionāli izglītotu speciālistu skaistumkopšanas nozarē, kas atbilst Latvijas un Eiropas darba tirgus prasībām un sekmētu konkurētspēju mainīgos sociālekonomiskajos apstākļos.
Studiju programmas praktiskā realizācija

Studiju programmas praktiskā realizācija notiek koledžas praktisko nodarbību kabinetos, kā arī prakšu bāzēs klīniskos apstākļos, skaistumkopšanas salonos, rehabilitācijas un estētiskās medicīnas centros.

Mācību praksēs studējošie nostiprina zināšanas un prasmes docētāju vadībā, strādājot ar klientiem, novērtējot dažādu ādas stāvokļu problēmu jautājumus, to analīzi un risināšanu.

Apgūstamie studiju kursi

Nozares studiju kursi :
Farmakoloģijas pamati; Higiēna un vides medicīna; Anatomija; Fizioloģija; Uztura mācība; Pacientu aprūpe ar veselības traucējumiem; Neatliekamā palīdzība; Ievads specialitātē un profesionālas darbības juridiskie pamati; Dermatoloģija; Klīniskā medicīna; Vispārējā pataloģija; Klīniskie stāvokļi dermatoloģijā; Medicīniskā kosmetoloģija; Estētiskā kosmetoloģija; Kultūras un mākslas pamati; Fizikālā terapija kosmetoloģijā; Kurortoloģija; SPA procedūras; Klasiskā masāža; Starpkultūru komunikācija un lietišķā etiķete; Aromterapija un fitoterapija; Ajūrvēdas medicīniskie pamati; Sievietes veselība; Estētiskās procedūras ķermenim; Mezoterapija; Mikropigmentācija; Ķirurģija estētiskajā medicīnā; Infekcijas slimības un infekciju kontrole; Triholoģijas pamati; Vaksācija; Manikīrs un pedikīrs; Dekoratīvā kosmētika.

Vispārizglītojošie studiju kursi:
Personības attīstības teorijas un saskarsmes psiholoģija; Pētniecība; Uzņēmējdarbības pamati skaistumkopšanas speciālistu praksē; Projektu izstrādes un vadīšanas pamati; Svešvaloda (angļu); Bioloģija, ģenētika un mikrobioloģijas pamati; Lietišķā informātika; Pedagoģija estētiskajā kosmetoloģijā; Latīņu valodas terminoloģija; Kosmētiskā ķīmija; Civilā aizsardzība.

Sadarbības partneri

Studiju programmas ietvaros notiek sadarbība ar citām izglītības iestādēm un sociālajiem partneriem Latvijā un ārzemēs:

The First Estonian Private Cosmetic School (Igaunija)
The Secondary School for Pharmacy, Cosmetics and Health Care (Slovēnija)
Rehabilitation College in Warshaw (Polija)
Šiauliai State College (Lietuva)
Kauno University of Applied Sciences (Lietuva)
Medical University Plovdiv (Polija)
Klaipeda State University (Lietuva)
IES.Nr.1 de Gijon (Spānija)
CFPI LUMEN (Spānija)
Latvijas profesionālajām asociācijām un apvienībām
Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācija

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžai ir noslēgti sadarbības līgumi par praktiskās apmācības realizāciju ar P. Stradiņa Klīnisko universitātes slimnīcu, Jūrmalas slimnīcu, NRC “Vaivari”, rehabilitācijas centru “Jaunķemeri”, reģionālajām ārstniecības iestādēm, Estētiskās medicīnas klīniku 4. dimensija, Semarah Hotel Lielupe, Hotel Jurmala SPA.

Iespējas darba tirgū

Skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā pēc koledžas absolvēšanas var strādāt ārstniecības iestādēs un skaistumkopšanas salonos, veicot kompetencēm atbilstošos darba pienākumus.

Turpmākās studiju iespējas

Studiju programmas “Estētiskā kosmetoloģija” absolventiem ir iespēja:
- turpināt izglītību uzņēmējdarbības un veselības aprūpes studiju programmās;
- turpināt studijas bakalaura programmā Utenos Kolegija (Lietuva).
Programmas mājaslapawww.psk.lu.lv/studiju-iespejas/studiju-programmas/estetiska-kosmetologija
Iepriekšējā izglītība, prasības1)Vidējā izglītība. Konkursa atlases kritērijs ir visu nokārtoto obligāto centralizēto eksāmenu (latviešu valoda, matemātika, svešvaloda) rezultāti (izteikti punktos) par vispārējās vidējās izglītības ieguvi vai tiem pielīdzināto eksāmenu rezultātiem. Personas, kuras vidējo izglītību ieguvušas līdz 2004. gadam (neieskaitot), kā arī personas, kuras ieguvušas vidējo izglītību ārvalstīs, vai personas, kuras normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā bijušas atbrīvotas no vidējās izglītības valsts pārbaudījumiem, var tikt uzņemtas studiju programmās, pamatojoties uz vidējās izglītības dokumenta gada atzīmēm;
2)pirmā līmeņa profesionālā augstākā medicīniskā izglītība.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi pamatstudijās 2024./2025. gadā: lasīt šeit
Koledža
Iestādes tips:Koledža
Nosaukums izglītības iestāžu reģistrā:Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledža
Vidus prospekts 38, Jūrmala, LV-2010
Tel:25448404; 67752507
E-pasts:lupsk@lupsk.edu.lv  www.psk.lu.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi pamatstudijās 2024./2025. gadā: lasīt šeit