Banku augstskola - Starptautiskās finanses un banku darbība - Prof. mag. studijas

Starptautiskās finanses un banku darbība
Norises vieta(s) vai fakultāte(s):
Uzņemšana:Uzņemšana 2019./20. gadā
Ieraksts atjaunots:2019-02-24
Programmas veidsProfesionālā maģistra studiju programma
GrādsProfesionālais maģistrs finansēs
Profesionālā kvalifikācijaFinansists (5. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālā maģistra diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 10.04.2023.
Programmas kods47343
 
Ilgums1,5 gadi (ar bakalaura profesionālo grādu), 2 gadi (ar bakalaura akadēmisko grādu)
Studiju veidsNepilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene vakara; Neklātiene nedēļas nogales
Kredītpunkti60 vai 80
Mācību valodaangļu (EN)
Mācību/studiju maksa9000 EUR par visu programmu (ar bakalaura profesionālo grādu) 9626 EUR par visu programmu (ar bakalaura akadēmisko grādu) (2019./20.)
 
Programmas aprakstsDubultdiplomu studiju programma, kas tiek īstenota sadarbībā ar Šveices biznesa skolu Cīrihē, Šveicē (SBS Swiss Business School), piedaloties SBS profesoriem;

Vienīgā pogramma Latvijā, kas nodrošina specializāciju starptautiskajās finansēs un banku darbībā, kā arī iespēju vienlaicīgi iegūt MBA grādu no ārzemju partneraugstskolas;

Absolventa profils: augsta līmeņa vadošais finansists darbam investīciju kompānijās, finanšu un kredītiestādēs, audita kompānijās, apdrošināšanas sabiedrībās; vada vidējas un lielas korporācijas vai ir uzņēmējs.

Studiju programmas mērķis

Programmas mērķis ir sagatavot atbilstoši profesionālā standarta „Finansists” un programmas starpdisciplinārā principa (divi diplomi: MBA un profesionālais maģistra grāds finansēs) prasībām augsti kvalificētus, profesionālus speciālistus vadošajam darbam starptautisko finanšu un biznesa jomās. Programmas absolventi var veidot karjeru investīciju kompānijās, finanšu un kredītiestādēs, audita kompānijās, apdrošināšanas sabiedrībās, kā arī var vadīt vidējas un lielas korporācijas vai dibināt savus uzņēmumus. Īpašā vērība studiju programmā tiek pievērsta pētnieciskā un jaunrades darba veikšanai, kā arī biznesa un finanšu starptautiskajiem aspektiem.

Sagaidāmie studiju rezultāti

• spēja izprast un kritiski novērtēt datus un aktuālās parādības vietējā un starptautiskajos finanšu un kapitāla tirgos;
• spēja izprast un kritiski novērtēt uzņēmuma biznesa procesus;
• spēja efektīvi vadīt uzņēmuma finanses mainīgajā vidē;
• spēja strādāt individuāli un vietējā/ starptautiskajā komandā,
• prasme vadīt uzņēmumu atbilstoši nostādītiem mērķiem;
• prasme vadīt uzņēmuma finanses, nodrošinot uzņēmuma pelnīt spēju un ilgtermiņa attīstību;
• prasme novērtēt un samazināt finanšu un biznesa riskus;
• prasme pielietot finanšu instrumentus.

Turpmāko studiju iespējas

Sekmīgi absolvējot studiju programmu, tiek iegūts Banku augstskolas maģistra profesionālās augstākās izglītības diploms un kvalifikācija “Finansists”, kas atbilst piektajam profesionālās kvalifikācijas līmenim, kā arī Šveices Biznesa skolas (saite https://www.sbs.edu/) maģistra grāds uzņēmējdarbības vadīšanā. Iegūtie maģistra grādi ļauj turpināt studijas doktora līmenī.
Programmas mājaslapawww.ba.lv/studijas/programma/magistrs-finanses-ba-magistrs-uznemejdarbibas-vadiba-sbs
www.ba.lv/studies/program/mba-international-finance-and-banking
Iepriekšējā izglītība, prasībasBakalaura profesionālais grāds ekonomikā, finansēs, vadībzinībās un/vai 2.līmeņa augstākā profesionālā kvalifikācija ekonomikā, finansēs vai vadībzinībās, kura iegūta, pabeidzot vismaz 4-gadīgo profesionālo izglītību, vai citās zinātnēs ar nosacījumu, ja ir vismaz 2 gadu darba pieredze finanšu jomā vai ar finansēm saistītā amatā, vai bakalaura akadēmiskais grāds ekonomikā, finansēs un vadībzinībās bez profesionālās kvalifikācijas vai citās zinātnēs ar nosacījumu, ja ir vismaz 3 gadu darba pieredze finanšu jomā vai ar finansēm saistītā amatā. Pretendentiem jāiesniedz dokumenti, kas apliecina TOEFL testa vai IELTS testa vērtējumu vai citas angļu valodas pārbaudes rezultātu (ja šādi dokumenti ir).
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi 2019./2020. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Krišjāņa Valdemāra iela 161, Rīga, LV-1013
Tel:67360133  Fax:67320620
E-pasts:info@ba.lv  www.ba.lv