Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija - Mūzika un skatuves māksla (skaņu režija) - Prof. bak. studijas

Mūzika un skatuves māksla (skaņu režija)
Uzņemšana:Uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-07-27
Programmas veidsProfesionālā bakalaura studiju programma
GrādsProfesionālais bakalaurs mūzikā
Profesionālā kvalifikācijaSkaņu režisors (5. PKL)
Izglītības dokuments Profesionālā bakalaura diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā studiju virziena akreditācija pagarināta līdz 30.06.2023.
Programmas kods42212
 
Ilgums4 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai par maksu: no 3200 līdz 6000 EUR gadā (saskaņā ar individuālo izdevumu tāmi) (2020./21.)
 
Programmas aprakstsApakšprogramma: Skaņu režija.

Skaņu režisors ir speciālists, kurš ir apguvis zināšanas par mūzikas attīstības procesiem, dažādu laikmetu mūzikas stiliem un žanriem, skanējuma estētiku, kā arī prasmes strādāt ar mūzikas ierakstu un apskaņošanas tehnoloģijām, veikt publisku pasākumu apskaņošanu un skaņu ierakstus, radīt skaņas partitūras; atbilstoši darba uzdevumam veikt ar apskaņošanas un skaņas ieraksta darbību saistītu pasūtījumu izpildi – skaņas sistēmu veidošanu, skaņas sistēmas instalācijas plānošanu, koncertu un publisku pasākumu apskaņošanu, skaņas ierakstu veikšanu, skaņas partitūras veidošanu, skaņas ieraksta pēcapstrādi (mastering), telpu akustisko parametru mērījumus, ekspertīzi par skaņu ierakstu un apskaņošanas tehnoloģiju pielietojumiem. Skaņu režisors strādā kultūras un izglītības institūcijās, kino industrijā, televīzijā, radio, apskaņošanas uzņēmumos, kā pašnodarbināta persona vai individuālais komersants.

Iegūto zināšanu rezultātā absolvents spēj parādīt mūzikas zinātnes nozarei un skaņu režisora profesijai raksturīgās pamata un specializētas zināšanas un šo zināšanu kritisku izpratni mūzikas vēstures un teorijas jautājumos, profesionālās mūzikas attīstības tendencēs un likumsakarībās, mūzikas nozares attīstības stratēģiju un plānošanas metodēm, zinātniskās pētniecības metodēm, turklāt daļa zināšanu – telpu akustikas jautājumi, dažādu mūzikas instrumentu spektrālie sastāvi, sakarība starp signāla spektru un tembru, dažādu mūzikas stilu ierakstu specifika, analogo un digitālo apskaņošanas un skaņu ierakstu tehnoloģijas, skaņu ierakstu tehnoloģiju veidi, mikrofonu izvietojumu tehnikas, mikrofonu, skaļruņu, pastiprinātāju, miksēšanas pulšu, signālu apstrādes ierīču darbības principi un raksturojošie parametri - atbilst skaņu režisora profesijas augstāko sasniegumu līmenim. Skaņu režisors spēj parādīt arī profesionālās izglītības pedagoga skaņu režijas jomas svarīgāko jēdzienu un likumsakarību izpratni.
Iepriekšējā izglītība, prasībasVispārējā vai profesionālā vidējā izglītība, CE: latviešu valoda, svešvaloda, matemātika. Papildu prasības:
• kolokvijs mūzikas teorijā
• kolokvijs mūzikas literatūrā, solfedžo un klavierspēlē.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi 2020./2021. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Krišjāņa Barona iela 1, Rīga, LV-1050
Tel:67228684; 66102822
E-pasts:birojs@jvlma.lv  www.jvlma.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi 2020./2021. gadā: lasīt šeit