Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola - Interjera dizains - Prof. vidējā izglītība pēc visp.vidējās izglītības

Interjera dizains
Uzņemšana:Plānota uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-05-28
Programmas veidsProfesionālā vidējā izglītība pēc vispārējās vidējās izglītības - 3.PKL (3.līmeņa profesionālā kvalifikācija) (35b)
Profesionālā kvalifikācijaInterjera noformētājs (3. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Diploms par profesionālo vidējo izglītību;
Licence / akreditācijaVairāk par licencēšanu/akreditāciju lasīt šeit
Programmas kods35b214031
 
Ilgums2 gadi
Izglītības ieguves formaKlātiene
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts un pašvaldības budžets
 
Programmas aprakstsIzglītojamais mācās patstāvīgi radoši strādāt kā interjera dizaina speciālists, noformētājs, mākslinieks-konsultants, var realizēt ieceri no idejas līdz projektam un gatavam darbam. Apgūst interjera dizaina koncepta izstrādi, realizācijas plānošanu un izpildi, mācās sagatavot un piemērot materiālus, tehniku, izstrādāt tāmi un izvēlēties piemērotāko tehnoloģisko risinājumu. Izglītības programmas apguvi audzēkņi apliecina, izstrādājot kvalifikācijas darbu.

Atslēgas vārdi: Interjera un vides dizains. Interjeru projektēšana. Vizuāli, funkcionāli, tehnoloģiski pamatoti interjeru projekti. Telpu apsekošana, skices, plāni, vizualizācijas, maketi. Datorprogrammu iespējas. Interjera detaļas. Krāsas, materiāli. Tehnoloģiskie risinājumi. Izpratne par vides veidošanu.

Kādus specialitātes mācību priekšmetus skolā apgūst?

Sabiedrība un cilvēku drošība; Burtu mācība un lietišķā grafika; Tehniskā grafika; Kulturoloģija; Dizaina vēsture; Mākslas un stilu vēsture; Zīmēšana; Gleznošana; Kompozīcijas pamati; Specialitātes kompozīcija; Fotomācība; Datorgrafika; Maketēšana; Materiālmācība.

Ko var darīt pēc skolas absolvēšanas?

Interjera dizaina speciālists izpilda daļu no interjera dizainera pienākumiem un uzdevumiem, ir nodarbināts interjeru projektēšanas jomā; sadarbībā ar citiem speciālistiem plāno un izstrādā vizuāli, tehnoloģiski, ergonomiski sakārtotus un pamatotus interjeru projektus vai to daļas ar estētiskās vērtības pamatpazīmēm; piedalās projekta izpildes organizēšanā, sagatavošanā un prezentēšanā. Interjera dizaina speciālists veic darbu pie komersanta, izpildot projektēšanas un konsultēšanas funkcijas.
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība
Profesionālās izglītības iestāde
Iepriekšējais nosaukums:Valmieras Mākslas vidusskola
Purva iela 12, Valmiera, LV-4201
Tel:64207362; 64207372; 20216721
E-pasts:vdmv@valmiera.edu.lv  www.vdmv.lv