Latvijas Kultūras akadēmija - Kultūras un mākslas pārvaldība (uzņemšana 2024./25. gadā) - Mag. studijas

Kultūras un mākslas pārvaldība (uzņemšana 2024./25. gadā)
Uzņemšana:Uzņemšana 2024./25. gadā
Ieraksts atjaunots:2024-05-22
Programmas veidsMaģistra studiju programma - 7. LKI (2. cikls, programma ar kodu 45)
GrādsHumanitāro zinātņu maģistrs radošajās industrijās
Izglītības dokuments Maģistra diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 20.12.2029.
Programmas kods45217
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti80
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai par maksu: 2550 EUR gadā (2024./25.)
 
Programmas aprakstsSekojot līdzi darba tirgus pieprasījumam, programmas mērķis ir sagatavot konkurētspējīgus speciālistus kultūras un mākslas nozares darba tirgum, ar padziļinātu izpratni par kultūras un mākslas procesiem nacionālā un globālā kultūras telpā un ar kultūras un mākslas organizāciju pārvaldības prasmēm. Programmas mērķis ir nodrošināt studējošajiem iespēju iegūt padziļinātas inovatīvas mūsdienu kultūras un radošā sektora darba tirgū pieprasītas teorētiski un praktiski ievirzītas zināšanas, prasmes un kompetences.

Studiju procesā tiek veicināta izpratne par valsts, pašvaldību un nevalstiskā sektora darbības pamatprincipiem kultūras jomā. Humanitāro un sociālo zinātņu teorētiskie kursi nodrošina programmas akadēmisko pamatu, stiprina izpratni par kultūras un mākslas procesu likumsakarībām un sagatavo studentus maģistra darba izstrādei. Kultūras projektu un organizāciju vadītāja zināšanu un prasmju attīstīšanai tiek piedāvāti gan teorētiski, gan praktiski lekciju kursi kultūras pārvaldībā, organizāciju, komandu un konfliktu vadībā, pasākumu producēšanā, kultūras un digitālajā mārketingā, zīmolvedībā, kultūrpolitikā, kultūras ekonomikā, kultūras uzņēmējdarbībā un stratēģiskajā vadībā. Tāpat studējošajiem ir iespēja attīstīt sevis prezentēšanas prasmes, apgūstot lietišķo etiķeti un publiskā tēla veidošanu. Programmā ir arī obligāta prakse kultūras organizācijās un uzņēmumos Latvijā vai starptautiski, kas rada iespēju pārbaudīt teorētisko zināšanu praktisko pielietojamību pastāvošajā kultūrpolitiskajā un ekonomiskajā kontekstā.

Blakus obligātajam studiju saturam, studējošajiem ir iespēja izvēlēties studiju kursus C (brīvās izvēles) daļā atbilstoši savām interesēm. Tāpat LKA piedāvā izmantot ERASMUS+ studiju, prakses vai absolventa prakses iespējas, kā arī iesaistīties LKA mentoringa programmā.

Programmas absolventi sniedz būtisku ieguldījumu kultūras nozares darbībā Latvijā, pārstāvot visu sektoru (valsts, pašvaldību, nevalstiskā, privātā) kultūras institūcijas gan vadītāju, gan projektu vadītāju utml. pozīcijās. Tādējādi programmas absolventi lielā mērā ir tie, kas kopā ar citu LKA studiju programmu absolventiem veido Latvijas aktīvāko jaunās un vidējās paaudzes kultūras darbinieku kopienu, sekmējot nozares attīstību ilgtermiņā.

Programmas pasniedzēji ir gan nozarē praktiski strādājoši profesionāļi, gan akadēmiski spēcīgas personības, kuri studējošos iesaista gan radošu, gan pētniecisku projektu realizācijā.

Studiju process notiek kombinēti klātienē un attālināti, katra semestra sākumā noskaidrojot konkrētās studējošo grupas preferences un vēlmes, ņemot vērā studējošo noslodzes pamatdarbā, kā arī pasniedzēju iespējas. Pamatā lekcijas notiek pirmdienu, otrdienu un trešdienu vakaros no plkst. 17.30 līdz 20.45. Vidēji katru semestri 1 – 2 vakarus studijas notiek attālinātā formātā. Pakāpeniski notikusi arī pāreja uz studiju formātu, kas ir pietuvināts moduļu principam. Studijas notiek 20 mācību nedēļu garumā ar pakāpenisku pārbaudījumu kārtošanu un bez atsevišķas sesijas. Katrā semestrī ieplānota arī viena patstāvīgo studiju nedēļa.
Programmas mājaslapawww.lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/studijas/kategorija/kulturas-un-makslas-parvaldiba
Iepriekšējā izglītība, prasībasAugstākā akadēmiskā izglītība - bakalaura grāds. Motivācijas vēstule. Iestājpārbaudījums “Pārrunas”, kurā pēc iepriekš iesniegtajām motivācijas vēstulēm, kā arī atbildēm uz komisijas locekļu uzdotajiem jautājumiem tiek noskaidrota reflektantu motivācija kultūras menedžmenta studijām, zināšanas kultūras teorijā un vēsturē, izpratne un spējas formulēt viedokli par kultūras menedžmenta un kultūrpolitikas aktuāliem jautājumiem, kā arī angļu valodas zināšanas. Tiek noskaidrotas reflektanta intereses maģistra darba tematikas un problemātikas jomā, kā arī sagatavotība atbilstošajā tematikā īstenot pētniecisku darbu.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi bakalaura programmās 2024./2025. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Iestādes tips:Mākslu un kultūras universitāte
Ludzas iela 24, Rīga, LV-1003
Tel:67140175
E-pasts:admin@lka.edu.lv  www.lka.edu.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi bakalaura programmās 2024./2025. gadā: lasīt šeit