Rīgas Stradiņa universitāte - Sociālo procesu analīze un vadība - Mag. studijas

Sociālo procesu analīze un vadība
Uzņemšana:Uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-04-17
Programmas veidsMaģistra studiju programma
GrādsSociālo zinātņu maģistrs socioloģijā
Izglītības dokuments Maģistra diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2023.
Programmas kods45310
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti80
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaRSU budžets vai par maksu: 1890 EUR gadā (2020./21.)
 
Programmas aprakstsProgramma sagatavo speciālistus, kas pārzina socioloģiju un sociālo politiku, izprot sabiedrībā notiekošos sociālos procesus, prot tos pētīt un analizēt, kā arī piedāvāt problēmu risinājumus.

Studiju vide
Studijas norisinās mūsdienīgās un labiekārtotās telpās, kas aprīkotas ar ērti lietojamu tehniku. Vide piemērota semināriem un grupu darbiem, kā arī netraucētam individuālam darbam.

Studijās apgūsi mūsdienu socioloģijas teorijas, kvantitatīvo pētījumu metodoloģiju, politikas veidošanas procesus, to analīzi un novērtēšanu, salīdzinošo sociālo politiku, globalizāciju un tautas attīstību, sociālo nevienlīdzību un stratifikāciju, dzīves kvalitātes socioloģiju, jaunatnes socioloģiju, sociālo demogrāfiju, attīstības psiholoģiju, pētniecības ētiku un citus jomas studiju priekšmetus.

Studiju metodes

Studijas tiek organizētas pēc moduļu principa: viens studiju kurss ilgst vidēji četras nedēļas.

Studiju kursos tiek realizētas dažādas mācību metodes saskaņā ar studiju kursa mērķi – lekcijas, apgūto teorētisko zināšanu konkretizācija semināros, problēmsituāciju analīze, referātu izstrāde un to publiska apspriešana. Pielietojamo mācību metožu mērķis ir gan sniegt iespēju apgūt teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, atbilstīgi studiju programmas mērķim, gan pilnveidot studentu kritiskās domāšanas prasmes, attīstīt savstarpējas saskarsmes prasmes, spēju strādāt gan individuāli, gan grupā, pilnveidot spēju novērtēt dažādību, pilnveidot prasmi izteikt domas rakstveidā. Liela uzmanība tiek pievērsta studentu patstāvīgajam darbam.

Darba iespējas pēc studijām

Iespējamās darba vietas – valsts un pašvaldību iestādēs, nevalstiskās organizācijās, kur nepieciešami speciālisti, kas izprot sabiedrībā notiekošos sociālos procesus un dažādu sociālo grupu problēmas, un balstoties uz datu analīzi un teorētiskajām zināšanām var piedāvāt problēmu risinājumus.
Programmas mājaslapawww.rsu.lv/studiju-programma/socialo-procesu-analize-un-vadiba
Iepriekšējā izglītība, prasībasAugstākā izglītība – bakalaura vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība (vai tai pielīdzināta izglītība), kas iegūta valsts akreditētā studiju programmā.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lejupielādēt šeit
Augstskola
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
Tel:67409105; 67409075; 67409076 (studentu serviss)
E-pasts:rsu@rsu.lv  www.rsu.lv