Latvijas Kultūras koledža - Mākslas institūciju pārvaldība - Pasākumu tehniskā producēšana - 1. līm. prof. studijas

Mākslas institūciju pārvaldība - Pasākumu tehniskā producēšana
Uzņemšana:Uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-07-20
Programmas veids1.līmeņa profesionālā studiju programma
Profesionālā kvalifikācijaKultūras menedžeris (4. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā studiju virziena akreditācija pagarināta līdz 30.06.2023.
Programmas kods41345
 
Ilgums2,5 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti100
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai par maksu: 1400 EUR gadā (2020./21.)
 
Programmas aprakstsProgrammas "Mākslas institūciju pārvaldība" apakšprogramma "Pasākumu tehniskā producēšana". Programmu beidzot, iegūst kvalifikāciju "Kultūras menedžeris ar specializāciju pasākumu tehniskajā producēšanā".

Studiju specializācija “Pasākumu tehniskā producēšana” piedāvā apgūt būtisku profesionālo prasmju jomu, bez kuras nav iedomājama kvalitatīva un droša pasākuma norise.

Pasākumu tehniskā producenta profesionalitāte, rīkojot pasākumus, bieži vien ir noteicošais kvalitātes faktors, jo skar gan tehniskās vadības un profesionālās komunikācijas, gan finanšu, darba drošības un likumdošanas aspektus.

Studiju programmas saturs ir vērsts uz tādu industrijai nepieciešamo prasmju apgūšanu, kas speciālistam ļautu orientēties gan teātra izrāžu, koncertu, svinīgo sarīkojumu, konferenču u.c. pasākumu vadības jautājumos, gan tehnisko līdzekļu izvēles un izmantošanas (skatuves konstrukcijas, skaņu iekārtas, gaismu iekārtas u.c.) principos, gan iesaistīto cilvēkresursu plānošanā, vadībā un darba drošības nodrošināšanā.

LKK studiju programmas saturs ir izstrādāts, piesaistot pasākumu tehniskās producēšanas nozares profesionāļus ar pieredzi vietēja un starptautiska mēroga pasākumu producēšanā un vadībā, kas nodrošina ne vien atbilstošu programmas stratēģisko saturu, bet arī aktuālajai industrijas situācijai atbilstošu praktisko prasmju attīstīšanu studiju procesa laikā.

Studējot šo specializāciju, iegūsi zināšanas un prasmes ne tikai gaismu tehnikā, gaismu vadības sistēmās, to programmēšanā un apkalpošanā, bet arī apskaņošanas jomas pamatus – akustiku, elektro akustiku un pareizu teātra izrādes apskaņošanu – zināšanas, kas nepieciešamas koncerta apskaņošanai. Zināsi arī to, kādas ir jaunākās tendences nozares profesionāļu vidē.

Šī profesija reizē ir gan izaicinājums, gan atbildība, gan, savā ziņā, arī vaļasprieks, jo darba vide pārsvarā ir dažāda mēroga, bet lielākoties, tie ir radoši pasākumi.

Nozares līderi teic – labs skaņotājs, vai labs gaismotājs vienmēr ir vajadzīgs, jo viņi vienmēr pietrūkst, bet tehniskais producents – cilvēks, kurš spēj visu šo procesu kopumu uzraudzīt, vadīt, plānot un koordinēt – lūk, tādus vajag vēl vairāk!
Programmas mājaslapakulturaskoledza.lv/velos-studet/tehniskais-producents
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība. CE latviešu valodā, matemātikā un svešvalodā (angļu, vācu, franču, krievu) (var aizstāt ar starptautiskas testēšanas institūcijas pārbaudījumu); papildus pārbaudījums specialitātē – pārrunas.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi 2020./2021. gadā: skatīt šeit
Koledža
Iepriekšējais nosaukums:Latvijas Kultūras koledža
Bruņinieku iela 57, Rīga, LV-1011
Tel:67846237; 20229975
E-pasts:studinfo@lkk.gov.lv  www.kulturaskoledza.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi 2020./2021. gadā: skatīt šeit