Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija - Kompozīcija - Prof. bak. studijas

Kompozīcija
Uzņemšana:Uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-07-27
Programmas veidsProfesionālā bakalaura studiju programma
GrādsProfesionālais bakalaurs mūzikā
Profesionālā kvalifikācijaKomponists (5. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālā bakalaura diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā studiju virziena akreditācija pagarināta līdz 30.06.2023.
Programmas kods42212
 
Ilgums4 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti160
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai par maksu: no 4300 līdz 6000 EUR gadā (saskaņā ar individuālo izdevumu tāmi) (2020./21.)
 
Programmas aprakstsProfesionālā bakalaura studiju programma "Kompozīcija". Studiju rezultātā iegūst profesionālā bakalaura grādu mūzikā un komponista profesionālo kvalifikāciju.

Iegūto zināšanu rezultātā absolvents spēj parādīt mūzikas zinātnes nozarei un komponista profesijai raksturīgās pamata un specializētas zināšanas un šo zināšanu kritisku izpratni mūzikas vēsturē un teorijā, profesionālās mūzikas attīstības tendencēs un likumsakarībās, mūzikas nozares attīstības stratēģijā un plānošanas metodēs, zinātniskās pētniecības metodēs, turklāt daļa zināšanu – kompozīcijā un mūsdienu kompozīcijas tehnikās, instrumentācijā, elektroakustiskajā mūzikā, orķestra stilu vēsturē, mūzikas teorētisko priekšmetu apguves metodikā - atbilst komponista profesijas augstāko sasniegumu līmenim. Komponists spēj parādīt arī mūzikas profesionālās izglītības pedagoga profesionālās jomas svarīgāko jēdzienu un likumsakarību izpratni par mūzikas pedagoģijas nozares profesionālajiem terminiem, mūzikas izteiksmes līdzekļu nozīmi skaņdarba tēla atklāsmē, muzikālās dzirdes attīstības sistēmām.

Komponists ir speciālists, kurš komponē dažādu stilu, žanru un formu skaņdarbus, muzikāli dramatiskus un multimediālus darbus, pielietojot klasiskās un mūsdienu kompozīcijas tehnikas, instrumentē un aranžē mūziku orķestriem, koriem, ansambļiem, veic skaņdarba pārlikumus, kompozīciju iestudēšanas procesā sadarbojas ar mūziķiem, mūziķu kolektīviem un to vadītājiem, horeogrāfiem, novērtē kompozīcijas atskaņojuma tehnisko un māksliniecisko līmeni.
Komponists strādā kultūras un izglītības jomas uzņēmumos vai kā pašnodarbināta persona, vai individuālais komersants.
Programmas mājaslapawww.jvlma.lv/studijas/studiju-programmu-apraksti/studiju-virziens-makslas
Iepriekšējā izglītība, prasībasVispārējā vai profesionālā vidējā izglītība, CE: latviešu valoda, svešvaloda, matemātika. Papildus prasības:
• kompozīcija
• kolokvijs kompozīcijā
• solfedžo
• mūzikas teorija (harmonija, polifonija, forma)
• mūzikas literatūra.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi 2020./2021. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Krišjāņa Barona iela 1, Rīga, LV-1050
Tel:67228684; 66102822
E-pasts:birojs@jvlma.lv  www.jvlma.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi 2020./2021. gadā: lasīt šeit