Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola "RISEBA" - Jaunie mediji un audiovizuālā māksla - Mag. studijas

Jaunie mediji un audiovizuālā māksla
Uzņemšana:Uzņemšana 2024./25. gadā
Ieraksts atjaunots:2024-05-14
Programmas veidsMaģistra studiju programma - 7. LKI (2. cikls, programma ar kodu 45)
GrādsHumanitāro zinātņu maģistrs audiovizuālajā mākslā un mediju mākslā
Izglītības dokuments Maģistra diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 18.01.2026.
Programmas kods45213
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti80
Kredītpunkti ECTS120
Mācību valodaangļu (EN)
Mācību/studiju maksa4000 EUR gadā (2024./25.)
 
Programmas aprakstsŠī programma sagatavo māksliniekus, kuriem piemīt daudzpusīgas zināšanas par jaunajām tehnoloģijām, audiovizuālajām mākslām un digitālās kultūras procesiem.

Augstskolas “RISEBA” un Liepājas Universitātes kopīgā akadēmiskā maģistra studiju programma „Jaunie mediji un audiovizuālā māksla” ir paredzēta studējošiem, kuri vēlas profesionāli saistīt savu dzīvi ar audiovizuālās mediju mākslas zinātnēm un būt konkurētspējīgiem Eiropas Savienības, Āzijas, un Ziemeļamerikas tirgus ietvaros kā kompetenti audiovizuālās nozares speciālisti darbam masu saziņas līdzekļos, televīzijā, kino, radio, video un kino pēcapstrādes un vizuālo specefektu organizācijās, jauna tipa radošie konsultanti biznesā, uzņēmumos, un radošajās industrijās, kā arī konkurētspējīgi, uz pētniecību orientētu profesionāļI – mākslinieki, kuriem piemīt daudzpusīgas zināšanas par jaunajām digitālām tehnoloģijām, paplašināto un virtuālao realitāti, 360-grādu kino, kultūras analītiku, datu vizualizācija, un mākslīgo intelektu (AI), kā arī prasmes tās pielietot radošu projektu realizēšanā un zinātniskajā pētniecībā.

Studiju programmas mērķis:

Programmas galvenais mērķis – apvienojot resursus un pieredzi, realizēt augstvērtīgi kvalitatīvu, inovatīvu valstiskas un starptautiskas nozīmes akadēmiskā maģistra studiju programmu “Jaunie mediji un audiovizuālā māksla” humanitāro zinātņu mākslas nozarē. Programmas specifiskais mērķis ir sagatavot konkurētspējīgus, uz pētniecību orientētus profesionāļus – māksliniekus, kuriem piemīt daudzpusīgas zināšanas par jaunajām tehnoloģijām, audiovizuālajām mākslām un digitālās kultūras procesiem, kā arī specifiskas prasmes mākslas darbu un inovatīvu mediju produktu radīšanā, zinātniskajā pētniecībā un radošu projektu realizēšanā, un kas ir konkurētspējīgi mākslas, inovācijas tehnoloģiju un radošo industriju darba tirgū. Digitālās tehnoloģijas tiks izmantotas gan tradicionālāku audiovizuālās mākslas darbu veidošanā (dokumentālās filmas, video scenogrāfija, multimediju performances, digitālās mākslas instalācijas), gan darbā masu saziņas līdzekļos (televīzijā, kino, radio, darbā pēcapstrādē un ar speciāliem efektiem), gan jaunu mākslas formu meklējumos (augmentētā/virtuālā realitāte, 360 grādu video, interaktīvā naratoloģija, imersīvās vides un spēļu dizains), gan praksē balstītas pētniecības attīstībā un kultūras procesu digitalizēšanā (kultūras analītika, datu vizualizācija, arhivēšana, u.tml.).

Studijas notiek ceturtdienas, piektdienas vakaros un sestdienās.

Studiju laikā studenti apgūst vienu no izvēlētajām specialitātēm:

“Audiovizuālie mediji” ( Rīga, RISEBA)
“Multimediju skatuves māksla” ( Rīga, RISEBA)
“Digitālā māksla” (RTU Liepāja)
“Skaņu Māksla un Elektroniskā mūzika” ( RTU Liepāja)

*Specializācijas virzieni audiovizuālie mediji un multimediju skatuves māksla notiek Rīgā un virzienus administrē RISEBA, bet specializācijas virzieni Digitālā māksla un Skaņu māksla un Elektroniskā mūzika notiek Liepājā un tos administrē LiepU.

Lai arī studiju programma “Jaunie mediji un audiovizuālā māksla” ir akadēmiskā maģistra programma, tajā blakus teorētiskajiem studiju kursiem ir liels apjoms ar praktiskajām nodarbībām, kas galvenokārt tiek īstenotas Augstskolas RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H20.

Karjeras iespējas

Programmas mērķis ir sagatavot konkurētspējīgus audiovizuālās jomas profesionāļus – māksliniekus, kuriem piemīt daudzpusīgas zināšanas par jaunajām tehnoloģijām, audiovizuālajām mākslām un digitālās kultūras procesiem, kā arī specifiskas prasmes inovatīvu mediju produktu radīšanā, un kas ir konkurētspējīgi mākslas, inovācijas tehnoloģiju un radošo industriju darba tirgū.

Iespējas studēt tālāk

Humanitārā mākslas zinātņu maģistra grāds nodrošina zināšanu, prasmju un attieksmju kopumu, kas ļauj veikt augsti kvalificētu profesionālo darbību attiecīgajā jomā un dod iespēju tālākām studijām doktora studiju programmā Mediju māksla un radošās tehnoloģijas.
Programmas mājaslapariseba.lv/programma/jaunie-mediji-un-audiovizuala-maksla
Iepriekšējā izglītība, prasībasStudiju programma paredzēta personām ar profesionālo vai akadēmisko augstāko izglītību, kas dod tiesības studēt maģistrantūrā. Iestājpārbaudījums angļu valodā (nav jākārto reflektantiem, kuri iepriekšējo izglītību apguvuši angļu valodā vai uzrāda pozitīvu IELTS (ar vērtējumu vismaz 6) vai TOEFL (ar vērtējumu vismaz 500) sertifikātu, vai tam pielīdzināmu citu starptautisku sertifikātu). Jāiesniedz radošais portfolio: video, fotogrāfijas vai scenārijs. Reflektanti, kuri bakalaura izglītību ieguvuši Augstskolas RISEBA bakalaura studiju programmā „Audiovizuālās mediju māksla”, maģistra studiju programmā tiek uzņemti bez papildus iestājpārbaudījumiem.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi 2024./2025. gadā: lasīt šeit
Augstskola
Iestādes tips:Lietišķo zinātņu universitāte
Meža iela 3, Rīga, LV-1048
Tel:67500265 (Meža ielā 3); 29349122 (Durbes ielā 4)
E-pasts:riseba@riseba.lv  www.riseba.lv
Aktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi 2024./2025. gadā: lasīt šeit