Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledža - Ugunsdrošība un ugunsdzēsība - 1. līm. prof. studijas

Ugunsdrošība un ugunsdzēsība
Uzņemšana:Uzņemšana 2021./22. gadā
Ieraksts atjaunots:2021-06-21
Programmas veids1.līmeņa profesionālā studiju programma
Profesionālā kvalifikācijaUgunsdrošības un civilās aizsardzības tehniķis (4. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā studiju virziena akreditācija pagarināta līdz 30.06.2024.
Programmas kods41861
 
Ilgums3 gadi (pilna laika), 3,5 gadi (nepilna laika)
Studiju veidsPilna laika/Nepilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene; Neklātiene
Kredītpunkti120
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets
 
Programmas aprakstsUgunsdrošības un civilās aizsardzības tehniķis veic ugunsdrošības uzraudzību un kontrolē ugunsdrošības un civilās aizsardzības jomas normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības un civilās aizsardzības prasību ievērošanu, kā arī vada un veic glābšanas darbus, seku likvidēšanas neatliekamos pasākumus notikuma vietā. Ugunsdrošības un civilās aizsardzības tehniķis, kā speciālists, strādā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, valsts vai pašvaldības iestādē vai pie komersanta.

Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas absolventiem ir iespēja turpināt studijas Rīgas Tehniskajā universitātē, lai iegūtu otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību, kvalifikāciju – ugunsdrošības un civilās aizsardzības inženieris.
Programmas mājaslapaucak.vugd.gov.lv/lat/reflektantiem
Iepriekšējā izglītība, prasībasVidējā izglītība.
1) Studijām pilna laika klātienē pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā “Ugunsdrošība un ugunsdzēsība” uzņem personas, kuras atbilst Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma 4. un 7.panta prasībām. CE latviešu valodā, matemātikā un svešvalodā. CE nedrīkst būt zemāks vērtējums par E līmeni. Jākārto šādi iestājpārbaudījumi:
- fiziskā sagatavotība;
- profesionālās atbilstības tests;
- pārrunas ar Uzņemšanas komisiju.
2) Studijām nepilna laika neklātienē pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā “Ugunsdrošība un ugunsdzēsība” uzņem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm, kuras kārtējā uzņemšanas gada 31.decembrī nav vecākas par 42 gadiem. Dokumentā par vidējo izglītību mācību priekšmetos vērtējums nedrīkst būt zemāks par 4 ballēm desmit ballu sistēmā vai ne mazāk kā 3 piecu atzīmju skalā, centralizētajos eksāmenos nedrīkst būt zemāks vērtējums par E līmeni.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi pilna un nepilna laika studijām 2021./2022. gadā: lejupielādēt šeit
Koledža
Ķengaraga iela 3 k-1, Rīga, LV-1063
Tel:67803504
E-pasts:ucak@ucak.vugd.gov.lv  ucak.vugd.gov.lv