Rīgas Stradiņa universitāte - Mākslas terapija - Prof. mag. studijas

Mākslas terapija
Uzņemšana:Uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-04-16
Programmas veidsProfesionālā maģistra studiju programma
GrādsProfesionālais maģistrs veselības aprūpē
Profesionālā kvalifikācijaMākslas terapeits (5. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālā maģistra diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaStudiju virziens akreditēts līdz 08.05.2023.
Programmas kods47722
 
Ilgums2,5 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti100
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai par maksu: 2000 EUR gadā (2020./21.)
 
Programmas aprakstsSpecializācijas:

- Mākslas terapeits Vizuāli plastiskajā mākslā,
- Mākslas terapeits Deju un kustību terapijā,
- Mākslas terapeits Mūzikas terapijā,
- Mākslas terapeits Drāmas terapijā.

Studiju saturs

Studiju laikā apgūsi medicīnas un veselības zinātņu, psiholoģijas un konsultēšanas, kā arī izvēlētās mākslas terapijas specializācijas kursus, iegūstot zināšanas un prasmes darbam ar dažāda vecuma klientiem vai pacientiem, kuriem ir fiziskas saslimšanas, psihiski traucējumi vai psiholoģiskas grūtības. Apmēram ceturtdaļu no studiju apjoma veido prakse veselības, sociālās aprūpes un izglītības iestādēs. Tā norit visu studiju garumā, nodrošinot iespēju praktizēt iegūtās zināšanas uzreiz pēc to apguves teorētiskajos kursos un panākot, ka attīstās tavas praktiskās iemaņas, kas nepieciešamas patstāvīgam darbam profesijā multiprofesionālas komandas ietvaros vai privātpraksē. Studijas caurvij tēze par pierādījumos balstītu praksi, kas jāpielieto ikvienam, kurš piedalās ārstniecībā, un pētnieciskais darbs visā studiju laikā, kas noslēdzas ar maģistra darba aizstāvēšanu. Nozīmīga studiju sastāvdaļa ir arī personīgā pieredze, uz savas ādas izmēģinot metodes un tehnikas, kas tiek pielietotas izvēlētajā mākslas terapijas specializācijā, kā arī supervīzijas, kuru laikā studenti gan paši saņem, gan arī sniedz atbalstu, lai sekmētu savu un kolēģu profesionālo izaugsmi.

Programmas absolventi iegūst profesionālā maģistra grādu veselības aprūpē un mākslas terapeita kvalifikāciju ar specializāciju mūzikas, drāmas, deju un kustību vai vizuāli plastiskās mākslas terapijā, un kā mākslas terapeiti strādā veselības, sociālās aprūpes vai izglītības iestādēs.
Programmas mājaslapawww.rsu.lv/studiju-iespejas/magistra-studijas/studiju-programmas/makslas-terapija
Iepriekšējā izglītība, prasībasAugstākā izglītība – bakalaura grāds vai 2. līmeņa profesionālā augstākā izglītība valsts akreditētā studiju programmā sociālās un cilvēkrīcības zinātnēs vai veselības aprūpē, veselības zinātnē un medicīnā, vai sociālajā labklājībā un psiholoģijā, vai pedagogu izglītībā un izglītības zinātnēs, vai mākslā.
Reflektantiem bez iepriekšējas augstākās izglītības veselības aprūpē, veselības zinātnē vai medicīnā, jāuzrāda dokuments, kas apliecina, ka reflektants sekmīgi nokārtojis sagatavošanas kursus studijām RSU studiju programmā Mākslas terapija.
Eseja un intervija par motivāciju studijām, iepriekšējo pieredzi mākslas terapijā izvēlētajā specializācijā, plānoto profesionālo darbību pēc studiju noslēguma, pētnieciskajām interesēm un resursiem / iespējamajām grūtībām studiju procesā.
Profesionālo iemaņu pārbaudījums:
- vizuāli plastiskās mākslas terapijas specializācijas pretendentiem – savu mākslas darbu portfolio prezentācija, mākslas darbu radīšana klātienē un refleksija par pieredzi;
- deju un kustību terapijas specializācijas pretendentiem – kustību improvizācija un refleksija par pieredzi;
- mūzikas terapijas specializācijas pretendentiem – klavieru un vokālā improvizācija individuāli un grupā un refleksija par pieredzi;
- drāmas terapijas specializācijas pretendentiem – teātra improvizācija individuāli un grupā un refleksija par pieredzi.
Iepriekšējā pieredze mākslas terapijā izvēlētajā specializācijā (individuāla pieredze mākslas terapijā un/vai terapeitiskās grupas pieredze terapijā; dalība meistarklasē/praktiskā seminārā; dalība konferencē, atvērtajā nodarbībā).
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lejupielādēt šeit
Augstskola
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
Tel:67409105; 67409075; 67409076 (studentu serviss)
E-pasts:rsu@rsu.lv  www.rsu.lv