Rīgas Stradiņa universitāte - Starptautiskais bizness un tiesības - Prof. mag. studijas

Starptautiskais bizness un tiesības
Uzņemšana:Uzņemšana 2020./21. gadā
Ieraksts atjaunots:2020-04-17
Programmas veidsProfesionālā maģistra studiju programma
GrādsProfesionālais maģistrs uzņēmējdarbības vadībā
Profesionālā kvalifikācijaUzņēmumu un organizāciju (iestāžu) vadītājs (5. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālā maģistra diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar Augstskolu likuma Pārejas noteikumu 48.p. studiju virziens akreditēts līdz 31.12.2020.
Programmas kods47345
 
Ilgums1,5 gadi (profesionālo bakalaura studiju programmu beidzējiem), 2 gadi (akadēmisko bakalaura studiju programmu beidzējiem)
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti60 vai 80
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaRSU budžets vai par maksu: 2150 EUR gadā (2020./21.)
 
Programmas aprakstsProgramma sniedz unikālas zināšanas starptautiskajā biznesā un biznesa tiesībās un sagatavo uzņēmējus, lai sekmīgi darbotos starptautiskajā ekonomiskajā un juridiskajā telpā.

Studiju vide

Studijās apgūsi cilvēkresursu vadību globālajā vidē, starpkultūru biznesa attiecības, grāmatvedību uzņēmējdarbības vadītājiem, intelektuālā īpašuma tiesības, finanšu menedžmentu, Eiropas Savienības uzņēmumu tiesības, starptautiskā biznesa stratēģijas un vadību, projektu vadīšanu starptautiskajā biznesā, ilgtspējīgu starptautisko mārketingu, biznesa tiesisko regulējumu Eiropas Savienībā un Baltijas reģionā, Eiropas Savienības ekonomisko politiku un starptautiskās konkurences tiesības. Iziesi sešu nedēļu praksi kādā no jomas uzņēmumiem. Studijas noslēgsi ar maģistra darba izstrādi un aizstāvēšanu.

Studiju metodes

Galvenās studiju forma ir lekcijas un praktiskās nodarbības, kā arī patstāvīgais darbs — studentiem ir jāsagatavo referāti, projekti, kā arī maģistra darbs, kas ir studentu pētnieciskais darbs. Lai studentu pētnieciskajam darbam varētu iegūt empīrisko materiālu un iepazīties ar dažādu uzņēmumu un organizāciju darbību, ir paredzēta prakse. Tās aizstāvēšana tiek organizēta pieredzes apmaiņas formā, tā veicinot diskusijas par aktuāliem problēmjautājumiem biznesa vidē.

Darba iespējas pēc studijām

Absolventi var strādāt gan privātos nacionāla mēroga vai starptautiskos uzņēmumos, gan arī valsts iestādēs un organizācijās par dažādu līmeņu vadītājiem, kā arī paši veidot uzņēmumus un tos vadīt. Programmas beidzēji ir pieprasīti darba tirgū. Mūsu absolventi strādā šādās organizācijās: AS ABLV Bank, SIA Coca-Cola HBC Latvia, SIA Latvijas Mobilais Telefons, SIA LDz Cargo, SIA Premium Media, AS Rietumu Banka, Latvijas Republikas Labklājības ministrija, AS Latvenergo, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, SIA Ernst & Young Baltic, Latvijas Banka u. c.
Programmas mājaslapawww.rsu.lv/studiju-programma/starptautiskais-bizness-un-tiesibas
Iepriekšējā izglītība, prasības1) profesionālais bakalaura grāds, augstākā profesionālā izglītība vadības zinībās, ekonomikā, komerczinībās un tiesībās (studiju ilgums 1,5 gadi jeb trīs semestri);
vai 2) akadēmiskais bakalaura grāds vadības zinībās, ekonomikā, komerczinībās vai tiesībās un vismaz 2 gadu darba pieredze uzņēmējdarbībā vai vadītāja amatā (jāiesniedz izvērsts profesionālās darbības apraksts); vai 3) bakalaura grāds vai augstākā izglītība, izņemot punktos 1) un 2) minētajās jomās, kuras laikā apgūti vismaz 10 KP apjomā pamata ekonomiskie un juridiskie priekšmeti, kā arī vismaz 2 gadu darba pieredze uzņēmējdarbībā vai vadītāja amatā (jāiesniedz izvērsts profesionālās darbības apraksts).
Studiju ilgums 2. un 3. punktā minētajiem reflektantiem – 2 gadi jeb četri semestri. Motivācijas eseja.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lejupielādēt šeit
Augstskola
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
Tel:67409105; 67409075; 67409076 (studentu serviss)
E-pasts:rsu@rsu.lv  www.rsu.lv