Arhīvs - Turpinās trešā pieteikšanās ES fondu mācībām pieaugušajiem 11 nozarēs

Informācija atjaunota 2018. gada 3. septembrī
Publicēts 2018. gada 16. martā

Ikviens strādājošais un pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem var pieteikties mācībām Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, paaugstinot savu profesionālo kompetenci un konkurētspēju. Šajā pieteikšanās kārtā ikviens strādājošais un pašnodarbinātais no 25 gadu vecuma var pieteikties mācībām 11 tautsaimniecības nozarēs, līdz 17. septembrim iesniedzot pieteikumu kādā no 70 izglītības iestādēm visā Latvijā.

Mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem ar nepabeigtu vai pabeigtu izglītību - pamatizglītību, vispārējo vidējo, profesionālo vai augstāko izglītību. Augsta pieteikumu skaita gadījumā īpašas priekšrocības uzņemšanā ir cilvēkiem vecumā no 45 gadiem, kuri strādā noteiktās profesiju grupās, kā arī personām vecumā no 50 gadiem, kuras Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) projektā “Atbalsts ilgākam darba mūžam” saņēmuši rekomendāciju mācībām, kā arī bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu. Pieteikties var arī jaunie vecāki, kuri atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības. Mācīties projekta ietvaros par ES fondu līdzekļiem var tikai vienu reizi. Pieteikšanās notiek izglītības iestādēs, iesniedzot mācību pieteikumu klātienē vai elektroniski, nosūtot to e-pastā.

 

Piedāvājumā kopumā ir 444 izglītības programmas šādās nozarēs:

  • tekstilizstrādājumu, apģērbu, ādas un ādas izstrādājumu ražošana;
  • pārtikas rūpniecība un lauksaimniecība;
  • ēdināšanas pakalpojumi un tūrisms;
  • drukas un mediju tehnoloģijas;
  • transports un loģistika;
  • enerģētika;
  • ķīmiskā rūpniecība;
  • būvniecība;
  • kokrūpniecība;
  • elektronisko un optisko iekārtu ražošana, informācijas un komunikācijas    tehnoloģijas;
  • metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības.

Mācību izmaksu lielāko daļu sedz ES fondi un valsts, savukārt iedzīvotājiem jānodrošina 10% līdzmaksājums, kuru var apmaksāt arī darba devējs. Neformālajās izglītības programmās iedzīvotāja maksājuma apmērs nepārsniedz 36 eiro, citās programmās tas var būt arī vairāki simti eiro.

Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības ir bez maksas. Viņiem pieejams arī atbalsts reģionālajai mobilitātei - transporta izmaksu kompensācija, ja šādi izdevumi radušies mācību laikā. Savukārt strādājošie ar invaliditāti var pretendēt uz asistenta vai surdotulka izmaksu kompensāciju.

Tā kā projekta laikā jaunu profesiju vai zināšanas strādājošie var apgūt tikai vienu reizi, NVA 28 filiālēs ir iespēja saņemt karjeras konsultāciju, savukārt 81 projekta sadarbības pašvaldībā ir pieejami pieaugušo izglītības koordinatori, kuri var sniegt informatīvu atbalstu.

Ja nepieciešamās prasmes jau ir iegūtas darba vidē vai citur, projekta laikā var izvēlēties ārpus formālās izglītības sistēmas apgūtās profesionālās kompetences atzīšanu, nokārtojot eksāmenu, kura izmaksas strādājošajiem vecumā no 25 gadiem kompensē projekts. Šis pakalpojums ir pieejams visās Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) apkopotajā sarakstā norādītajās profesionālajās kvalifikācijās.

Piedāvāto programmu un izglītības iestāžu saraksts, kā arī pieteikšanās kārtība, dokumenti un cita praktiska informācija pieejama vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

Ieteikt rakstu