Daugavpils Universitāte - Vides plānošana - Prof. mag. studijas

Vides plānošana
Uzņemšana:Uzņemšana 2022./23. gadā
Ieraksts atjaunots:2022-05-12
Programmas veidsProfesionālā maģistra studiju programma
GrādsProfesionālais maģistrs vides plānošanā
Profesionālā kvalifikācijaVides pārvaldības speciālists (5. PKL) Profesijas standarts; Dabas aizsardzības speciālists (5. PKL) Profesijas standarts
Izglītības dokuments Profesionālā maģistra diploms un augstākās profesionālās kvalifikācijas diploms;
Licence / akreditācijaSaskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā studiju virziena akreditācija pagarināta līdz 31.12.2024.
Programmas kods47850
 
Ilgums2 gadi
Studiju veidsPilna laika
Izglītības ieguves formaKlātiene
Kredītpunkti80
Mācību valodalatviešu (LV)
Mācību/studiju maksaValsts budžets vai maksas: 1600 EUR gadā (2022./23.)
 
Programmas aprakstsIegūstamā profesionālā kvalifikācija:

- vides pārvaldības speciālists
vai
- dabas aizsardzības speciālists.

Studiju programmas raksturojums: Studiju programmas galvenais mērķis ir sniegt studējošiem kvalitatīvu, valsts vajadzībām atbilstošu un ar profesijas standartu prasībām saskaņotu izglītību, nodrošinot iespēju apgūt teorētiskās un praktiskās zināšanas, papildināt pētnieciskā darba iemaņas un prasmes, tādā veidā sagatavojot studējošos darbam divās vides plānošanas jomās: vides pārvaldībā un dabas aizsardzībā.

Studiju programmas apguves laikā tiek attīstīta studējošo prasme patstāvīgi analizēt un risināt vides pārvaldības un dabas aizsardzības problēmas; veidota izpratne par ES un Latvijas reģionālās politikas, vides pārvaldības un attīstības plānošanas pamatprincipiem, akcentējot jomas saistību ar situāciju kopumā Latvijā un atšķirībām reģionos; padziļinātas studējošo zināšanas par dabas vides un tās pamatkomponentu savstarpējo saistību, nozīmi cilvēces un dzīvības kā tādas eksistencei uz planētas Zeme, kā arī šīs vides racionālas un ilgtspējīgas attīstības plānošanas un saglabāšanas likumsakarībām, veidojot aktīvu sadarbību ar publisko, privāto un valsts sektoriem; attīstīta un nostiprināta prasme patstāvīgi organizēt pētījumus, iegūt un apstrādāt datus, veikt vides, sociālo un ekonomisko indikatoru monitoringu.
Programmas mājaslapadu.lv/studijas/studiju-programmas/profesionala-magistra-studiju-programmas/vides-planosana
Iepriekšējā izglītība, prasībasBakalaura grāds bioloģijā, ģeogrāfijā, vides, lauksaimniecības zinātnēs vai vides inženierzinātnēs, vai 2.līmeņa augstākā profesionālā izglītība bioloģijā, ģeogrāfijā, vides zinātnē, lauksaimniecībā vai vides inženierzinātnēs; konkursā piedalās ar gala/valsts pārbaudījumu vidējo atzīmi.
DU Uzņemšanas komisija var izskatīt atsevišķu citu izglītības tematisko jomu bakalaura vai 2. līmeņa augstāko profesionālo studiju programmu absolventu pieteikumus studijām, gadījumā, ja pretendentam ir vismaz 2 gadu darba pieredze dabas aizsardzībā vai vides pārvaldībā, ko apliecina izziņa no darba vietas.
Aktuālā informācijaUzņemšanas noteikumi studiju programmās 2022./2023. gadam: lejupielādēt šeit
Augstskola
Vienības iela 13, Daugavpils, LV-5401
Tel:65421198; 26330381
E-pasts:du@du.lv  www.du.lv