Skolēnus aicina iepazīt dažādas profesijas konkursā SkillsLatvia 2023

Publicēts 2023. gada 22 martā

4. un 5. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā, notiek nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2023, kurā skolēni, pedagogi, vecāki un ikviens interesents var novērtēt 120 jauno meistaru darbu 19 prasmju konkursos un iesaistīties dažādās profesiju iepazīšanas aktivitātēs. Ieeja pasākumā un autostāvvieta ir bez maksas.

Konkursa laikā apmeklētāji var novērtēt jauno pavāru, viesmīļu, tērpu veidotāju, skatlogu noformētāju, galdnieku, flīzētāju, kravu pārvadātāju, datortīklu administratoru, mehatroniķu, grafikas dizaineru un daudzu citu jauno profesionāļu prasmes darbībā.

Paralēli konkursa norisei apmeklētājiem ir iespēja uzzināt par profesionālo izglītības iestāžu piedāvājumu Latvijā. Ikviens var iesaistīties izzinošā aktivitātē “Izmēģini prasmes”, novērtējot savas spējas un dotības vairāk nekā 40 prasmēs.

Tāpat ikvienam ir iespēja aprunāties ar Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācijas karjeras konsultantiem, sekot līdzi un piedalīties viktorīnā “Atklāj SkillsLatvia” un Prasmju stafetē, sacenšoties par balvām, kā arī spēlēt Brain Games galda spēles. Vienlaikus bijušie konkursu SkillsLatvia, EuroSkills un WorldSkills dalībnieki gan klātienē, gan tiešsaistē VIAA un SkillsLatvia “Facebook” kontos dalās ar savu sacensību pieredzi, personīgajiem un profesionālajiem ieguvumiem un izaicinājumiem. Apmeklētājus gaida arī “Skolu brīvais mikrofons”, kur var uzzināt vairāk par profesionālās izglītības iestādēm un mācību programmām.

Konkursu jau sesto reizi organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Vairāk par konkursa norisi, dalībniekiem un programmu vari uzzināt, apmeklējot VIAA interneta vietni, savukārt jaunumiem seko līdzi VIAA un SkillsLatvia Facebook kontos.

Konkursa norisi finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Ieteikt rakstu